Resort Skarbu Państwa odpowiedział na apel radnych ws Opola

0

– Inwestycja w Opolu zawsze była traktowana przez Rząd (…) jako kluczowa i niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju – odpowiada na apel Rady Miasta Racibórz podsekretarz ministerstwa Skarbu Państwa.– Na wstępie należy zaznaczyć, iż Minister Skarbu Państwa jako akcjonariusz spółek energetycznych, nie ma możliwości bezpośredniego oddziaływania na działalność gospodarczą prowadzoną przez te podmioty – czytamy we wstępie wyjaśnień wysłanych Radzie Miasta Racibórz przez Podsekretarza Ministra Skarbu Państwa Pawła Tamborskiego.

P. Tamborski dodaje, że prawo nie daje akcjonariuszom uprawnień do wkraczania w zakres spraw leżących w wyłącznej gestii zarządów spółek. – Zarząd jest zobowiązany zarządzać majątkiem i sprawami Spółki [w tym wypadku Polskiej Grupy Energetycznej, do której należy Elektrownia Opole – przyp. red.] z należytą starannością wymaganą w obrocie gospodarczym, gdzie nadrzędną zasadą jest interes ekonomiczny podmiotu. Dodać należy, że jednym z podstawowych celów spółek publicznych jest zwiększenie wartości ekonomicznej dla akcjonariuszy natomiast za bezpieczeństwo energetyczne odpowiada Państwo – pisze minister.

Inwestycja w Opolu – o czym zapewnia resort skarbu Państwa w imieniu swoim i rządu, zawsze była traktowana jako kluczowa i niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Dlatego też rząd, na posiedzeniu zespołu energetycznego pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska, podjął decyzję, w myśl której Elektrownia Opole jest inwestycją konieczną z punktu widzenia systemowego. – Istnieją podstawy dla osiągnięcia zadowalających parametrów ekonomicznych inwestycji. Ministerstwo Skarbu Państwa pracuje nad aktualizacją modelu inwestycji. Po wypracowaniu optymalnego rozwiązania zostaną przekazane opinii publicznej – kończy wyjaśnienia dla Rady Miasta Racibórz P. Tamborski.

- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Konsorcjum Rafako może wejść na Opole, ale czy tam zarobi?

Rozpoczęcie budowy nowych bloków Opolu pozwoliłoby konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostalu oraz Mostostalu Warszawa kontynuować restrukturyzację. Pytaniem tylko, czy spółki będą potrafiły na tej inwestycji zarobić?

Tusk: rozbudowa opolskiej elektrowni to strzał w dziesiątkę

W Opolu podpisano list intencyjny o współpracy PGE i Kompanii Węglowej. Obecny na miejscu Donald Tusk podkreślał, dzięki porozumieniu budowa piątego i szóstego bloku tamtejszej elektrowni może ruszyć już latem.

Klimat Euro 2012 na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu można oglądać odlewy makiet stadionów wykonanych przez Grupę PBG na Euro 2012. W uroczystej prezentacji ekspozycji wziął udział dyr. ds. komunikacji w PBG – Jacek Balcer.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here