Dawid Pikuła jednym z najlepszych studentów w Polsce

Raciborzanin został najlepszym studentem w całym województwie opolskim, wziął udział w konkursie Studencki Nobel 2013 oraz uzyskał prestiżowy tytuł krajowego Laureata Branżowego w kategorii Nauki Ścisłe.

Laureaci konkursu Studencki Nobel 2013.

 

- reklama -

28 czerwca w Warszawie odbyła się krajowa gala finałowa konkursu Studencki Nobel 2013. W gali uczestniczył również najlepszy student Politechniki Opolskiej – Dawid Pikuła – Laureat Regionalny w województwie opolskim, który może poszczycić się średnią 5.0 z całego przebiegu studiów. Dawid Pikuła, oprócz tego, że został wybrany najlepszym studentem Opolszczyzny, otrzymał także prestiżowy tytuł krajowego Laureata Branżowego w kategorii Nauki Ścisłe, pokonując tym samym studentów nauk ścisłych (matematyka, fizyka, nauki o komputerach) z innych ośrodków akademickich w całym kraju.

Dawid pochodzi z Raciborza i jest świeżo upieczonym absolwentem Informatyki na Politechnice Opolskiej. Podczas studiów aktywnie uczestniczył w wielu projektach naukowo-badawczych, współorganizował szereg konferencji, publikował artykuły naukowe oraz wygłaszał referaty na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach. Swoją działalność naukową związał z Kołem Naukowym ELEDYN działającym przy Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki oraz opolskim oddziałem studenckiego stowarzyszenia IEEE Opole Student Branch. Równolegle do prowadzonej działalności akademickiej i studiów realizowanych według Indywidualnego Planu i Programu Nauczania (pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Bronisława Tomczuka) już od ponad dwóch lat pracuje zawodowo jako programista.

 

Ogólnopolski Konkurs Studencki Nobel jest organizowany już od pięciu lat. Nagradzani są w nim najlepsi studenci w Polsce. Konkurs prowadzony jest na dwóch płaszczyznach: Konkurs Główny oraz Konkurs Branżowy. Konkurs Główny składa się z trzech etapów: uczelnianego, regionalnego oraz krajowego, natomiast konkurs Branżowy z dwóch: uczelnianego oraz krajowego. Dawid Pikuła został laureatem uczelnianym, branżowym laureatem uczelnianym, laureatem regionalnym oraz krajowym laureatem branżowym.

/p/
fot. Natalia Lechowicz

- reklama -

5 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here