Smaki lata, czyli letnie warsztaty forograficzne z RCK

1

– Lato kojarzy nam się z czymś przyjemny. A do tego plener, fotografia w naturze i smakowanie barw – mówi Gabriela Habrom-Rokosz z raciborskiej PWSZ , która 8 lipca w RCK rozpoczęła z młodzieżą warsztaty fotograficzne.Warsztaty fotograficzne organizowane są w Raciborskim Centrum Kultury już od kilku lat i są wynikiem udanej współpracy RCK z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu. W organizację i realizację zajęć włączają się zawsze studenci z Naukowego Koła Fotografii Artystycznej "Foton" działającego w PWSZ.

W tej edycji młodzież będzie szukała "smaku lata". – Jak wykonać dobrą fotografię lata? Trzeba docenić to, że jesteśmy wolni, że mamy wakacje, że mamy mnóstwo wolnego czasu. Dzięki fenomenowi fotografii, za każdym razem kiedy wyciągniemy zdjęcie z szuflady, czy wyświetlimy w komputerze, piękno lata może stale do nas powracać! Ale prawdziwy smak lata poczujemy nie przed monitorem, ale właśnie w plenerze, robiąc zdjęcia, doświadczając tych wspaniałości na żywo – mówi Gabriela Habrom-Rokosz.

- reklama -

Jak zawsze nie brakowało chętnych, by wziąć udział w zajęciach z fotografii. Zosia Staroń dowiedziała się o nich od koleżanki, a ponieważ uwielbia pstrykać zdjęcia, zapisała się do RCK. – Fajne jest to, że można uwiecznić tyle pięknych chwil, miejsc i obiektów. To jest najfajniejsze w fotografii! – mówi.

Warsztaty fotograficzne potrwają w Raciborskim Centrum Kultury do środy. Dzisiaj, 9.07., uczestnicy warsztatów będą szukali lata w rezerwacie Łężczok. Co roku wakacyjna oferta warsztatowa RCK jest bardzo bogata. Tutaj pełna lista warsztatów>>>.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Koncerty letnie w Parku Roth od 14 lipca

Na nudę nie ma szans, bo każdy znajdzie coś dla siebie. RCK zaplanowało jak co roku bogatą ofertę warsztatową na pełne dwa miesiące wakacji, poza tym poranki filmowe i koncerty w muszli w Parku Roth.

Wypełniają wakacje tańcem w RCK z Manuelą Krzykałą

Miłością do tańca umie zarazić każdego, bez względu na wiek czy zawód. Dla Manueli Krzykały taniec to życie, więc wkłada w niego całe serce. Wiedzą o tym ci, którzy kiedykolwiek stawiali na parkiecie pierwsze kroki pod jej okiem.

Tłumy na Gali "Skazy" w RCK

– Sala widowiskowa liczy ponad 500 miejsc, przepraszam tych, którzy muszą stać – mówiła ze sceny  Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury, w którym działa zespół taneczny "Skaza".

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

———————————————————————————————————————

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Takie warsztaty to świetny pomysł dla osób, które zostają w mieście, ale nie chcą zmarnować wakacji na siedzeniu na trzepaku. Bardzo fajna inicjatywa.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here