
Wezwana na Orzeszkową policja znalazła w mieszkaniu dwa ciała: kobiety i mężczyzny… Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł zamordować żonę, po czym sam popełnił samobójstwo.
Po południu do dyżurnego raciborskiej komendy zadzwoniła kobieta z prośbą o interwencję policjantów z uwagi na to, że nie potrafiła dostać się do mieszkania, gdzie znajdowali się jej rodzice. Kobieta była zaniepokojona, gdyż od kilku godzin nie mogła nawiązać kontaktu z matką. Po wyważeniu drzwi policjanci w jednym z pomieszczeń ujawnili ciało 65-letniej kobiety, natomiast w kolejnym jej 69-letniego męża. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z grupy operacyjno-śledczej, którzy pod nadzorem prokuratora zabezpieczali ślady oraz dokumentowali miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna prawdopodobnie zabił żonę, a następnie sam popełnił samobójstwo. Na polecenie prokuratora ciała zostały zabezpieczone w prosektorium. Trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności śmierci małżeństwa.
KPP Racibórz
/ps/





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)







![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







