
Trzeci wakacyjny weekend to głównie znakomita muzyka: jej miłośnicy mają do wyboru kolejne koncerty w Parku Roth i Starym Opactwie oraz operetkę na zamku. Zobacz, co jeszcze wydarzy się w Raciborzu i okolicach.
19 lipca: Zaczarowany świat operetki i musicalu na zamku
Zamek Piastowski w Raciborzu zadbał o wakacyjną ucztę dla melomanów. 19 lipca, w piątkowy wieczór, na scenie zamkowego dziedzińca odbędzie się koncert "Zaczarowany świat operetki i musicalu". Wystąpią soliści z Poznania z repertuarem zawierającym znane i lubiane arie i duety z operetek i musicali.
20 lipca: Mecz sparingowy RTP Unia Racibórz – FC Katowice
Ekipa mistrzyń Polski zagra pierwsze na własnym terenie spotkanie kontrolne okresu przygotowawczego do sezonu 2013/14. Rywalem unitek będzie FC Katowice. Mecz odbędzie się w sobotę na stadionie OSiR-u przy ul. Zamkowej, początek o godz. 11.00
20 lipca: Pokaz modeli latających na lodowisku w Pszowie
20 lipca w godzinach od 9.00 do 14.00 na terenie lodowiska w Pszowie odbędą się pokazy modeli latających. Pokazy są częścią akcji "Wakacje 2013", organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie. Wstęp wolny.
20-21 lipca: Obchody 100-lecia istnienia klubu LKS Owsiszcze
Program:
Sobota, 20 lipca
* 12:00 – 19:00 Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice
* 19:00 Zabawa taneczna z zespołem "ADLER"
Niedziela, 21 lipca
* 13:00 Msza Św. w kościele NSPJ w Owiszczach
* 14:00 Przemarsz pod wiatę na plac przy OSP
* 14:15 Oficjalne powitanie gości
* 16:00 Rozpoczęcie części oficjalnej:
– prezentacja multimedialna "Historia klubu LKS Owsiszcze"
– wręczenie odznaczeń
– program artystyczny dzieci z Zespołu Szkół Podstawowych w Owsiszczach
* 18:00 Zabawa taneczna z zespołem "ADLER"
21 lipca: Quadro Susanna wystąpi w Parku im. Miasta Roth
W niedzielę, 21 lipca o godz. 16.00 w Parku im. Miasta Roth wystąpi zespół Quadro Susanna. Jego muzyka to połączenie wielu gatunków z elementami world music, w szczególności z motywami i tematami słowiańskimi oraz utwory autorskie.
21 lipca: Muzyka w Starym Opactwie – koncert organowy Marka Fronca
Kolejny z serii tegorocznych koncertów z cyklu Muzyka w Starym Opactwie odbędzie się w niedzielę 21 lipca w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny.
21 lipca: Z biegiem Psinki w zamkowym kinie
Kto nie miał okazji obejrzeć filmu Adriana Szczypińskiego podczas czerwcowej premiery w RCK, będzie miał okazję uczynić to w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego. Projekcja filmu zaplanowana jest na 21 lipca. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny
21 lipca: Turniej sołectw gminy Kornowac
21 lipca w Rzuchowie odbędzie się turniej sołectw gminy Kornowac. Reprezentacje Kobyli, Kornowaca, Łańc, Pogrzebienia i Rzuchowa rywalizować będą w zawodach sportowych, a całość zwieńczy zabawa taneczna. Początek o godz. 14.00
Paweł Strzelczyk




![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)

![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)
![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)
![Amelia Lipa prezentuje nowy singiel „Dom” [WIDEO] amelia lipa](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/amelia-lipa.jpg)

![Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze [ZDJĘCIA] Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/greg-krupa-rck-w-punkt.jpg)





