Rowerem z Węgier do Raciborza. Przyjechali zwiedzić miasto

Tamás Riersch (dziennikarz sportowy) i Melinda Dudás (nauczycielka nauczania początkowego, uczestnicząca w wymianach międzynarodowych z raciborskimi szkołami) przyjechali do Raciborza na rowerach.

Tamás Riersch i Melinda Dudás pochodzą z Węgier. Podjęli się bardzo trudnego wyzwania. Wyruszyli w rowerową podróż po Polsce. Pokonali wiele kilometrów i 24 lipca dotarli do Raciborza. Wcześniej odwiedzili Wrocław oraz Opole. Będąc w Raciborzu wybrali się na popołudniowy spacer po mieście. Obejrzeli między innymi raciborski Rynek, ulice Chopina i Długą, budynek Raciborskiego Centrum Kultury oraz Muzeum, Basztę i pozostałości murów obronnych miasta, budynek sądu, Zamek Piastowski i jego dziedziniec, Browar, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Park Zamkowy.

- reklama -

W czwartek, 25 lipca rowerzystów z Zuglo gościła Ludmiła Nowacka – zastępcą prezydenta. Jak informuje Urząd Miasta, goście byli mile zaskoczeni raciborskimi ścieżkami rowerowymi, infrastrukturą sportową i osiągnięciami tutejszych sportowców. Ludmiła Nowacka wyraziła szczery podziw dla inicjatywy, jaką podjęli goście. Gratulowała im kondycji i wytrwałości oraz podziękowała za promowanie turystyki rowerowej w naszym regionie. Po wizycie w urzędzie Węgrzy pojechali w dalszą rowerową podróż, tym razem do Katowic.

 

Na zdj. od prawej: Ludmiła Nowacka, Tamás Riersch, Melinda
Dudás i Marta Buczkowska.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here