1,5 mln zł na ekologiczne wakacje dla dzieci ze Śląska

0

Dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach do kwoty 18 tys. złotych, na wakacyjny wyjazd dzieci z najbiedniejszych rodzin, otrzymał Częstochowski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.Dzięki temu możliwe będzie zorganizowanie w sierpniu letniego wypoczynku dla 45 dzieci ze szkół podstawowych z Zawiercia i Częstochowy wytypowanych przez pracowników Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i szkolnych pedagogów. Dzieci wyjadą na dwutygodniowy pobyt do Jeleśni.
 

Zajęcia plastyczne, nauka pierwszej pomocy, liczne konkursy i wycieczki, to nie wszystkie atrakcje, które czekają na podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża. Dla wielu z nich tegoroczne wakacje oznaczać będą także przygodę z ekologią. W atrakcyjny letni sposób miejscowi przewodnicy oprowadzą i opowiedzą dzieciom o walorach beskidzkiej przyrody i o tym jak ją cenić i mądrze chronić.

- reklama -

Letnie wyjazdy dla dzieci z biedniejszych i potrzebujących pomocy rodzin organizowane są przez rejonowe oddziały Śląskiego PCK już od lat. W tym roku większość obozów i kolonii organizowanych jest w czystych ekologicznie miejscowościach województwa śląskiego po to – jak mówią ich organizatorzy – aby dzieci miały okazję poznać bliżej przyrodę wokół której żyją na co dzień. To zgodne z działaniami WFOŚiGW w Katowicach, który wyjazdy do miejscowości w regionie dofinansowuje o ponad 100 procent więcej niż do innych miejsc w kraju.

Z pomocy WFOŚiGW w Katowicach na letnie wyjazdy dzieci i młodzieży połączone z profilaktyką zdrowotną i edukacją ekologiczną co roku korzysta ok. 7 tys. dzieci z województwa śląskiego. Na ten cel przeznaczonych jest blisko półtora miliona złotych.

publ. /żet/

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here