Dawid Żebrowski ustanowił nowy rekord w biegu przez płotki

0

Młody lekkoatleta ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu pobił rekord Polski juniorów młodszych w biegu na 110 m przez płotki. Rekord padł podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi.

 

- reklama -

Dawid Żebrowski z SMS Racibórz wynikiem 13,55 sek, ustanowił nowy rekord Polski juniorów młodszych w biegu na 110 m przez płotki. Ten rewelacyjny wynik młody lekkoatleta zanotował podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi (26-28.07). Bieg eliminacyjny Dawid pobiegł spokojnie, aby uzyskać awans do finałów. W finale Dawid pokazał już cały swój sportowy kunszt i z rekordowym wynikiem oraz dużą przewagą nad rywalami, uplasował się na pierwszej pozycji na OOM zdobywając złoty medal mistrzostw Polski.

Zawodnik z dumą mógł stanąć na najwyższym stopniu podium wraz ze swoim trenerem Karolem Szynolem po odbiór zasłużonego złotego medalu. Na Olimpiadzie w Łodzi startowali również inni uczniowie ZSOMS Racibórz. Na wysokim 6 miejscu uplasował się Szymon Waskin (trener Kazimierz Stępień), który dystans 1500m pokonał w czasie 4;04,49 min. Szesnaste miejsca zajęli: Judyta Rębisz (trener Piotr Morka) w biegu na 800m 2;27,48 min oraz Kacper Wieczorek (trenerka Joanna Skalik) w biegu na 100 m 11,48 sek.

/sms, p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here