
Raciborska Orkiestra Dęta Plania po raz pierwszy gościła z wizytą w partnerskim powiecie Elbe-Elster. Muzycy wzięli udział w 17. Powiatowym Festiwalu Muzyki Dętej w miejscowości Zeischa, pozytywnie zaskakując publiczność.

21 przedstawicieli Raciborskiej Orkiestry Dętej Plania przyjechało do Elbe-Elster, by wziąć udział w uroczystych obchodach jubileuszu 40-lecia działalności niemieckiej orkiestry Elstertaler Blasmusik oraz 20-lecia istnienia orkiestry Musikverein Zeischa. Występ raciborskich artystów wysoko ocenił prowadzący festiwal – Frank Werner z Domu Kultury w Elbe-Elster, chwaląc muzyków m.in. za niezwykły poziom i jakość wykonywanych utworów.
Członkowie orkiestry Plania złożyli w imieniu wicestarosty Andrzeja Chroboczka, gratulacje i serdeczne życzenia jubilatom oraz wręczyli drobne upominki. Poza występem raciborscy muzycy mieli okazję do zwiedzenia partnerskiego powiatu, poznając jego bogatą historię, kulturę i zabytki.
/sp; p/




![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)
![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![„Technologia czułości”. Wystawa malarstwa w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/damian-wojnowski.jpg)



![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




