Zakaz kąpieli. W wodzie pojawiły się sinice

0

Urząd Miasta w Wodzisławiu 5 sierpnia poinformował, że woda w zbiorniku wodnym na wodzisławskim Balatonie spełnia wymogi, jakim powinny odpowiadać wody w kąpielisku. Dzień później wprowadzono tam zakaz kąpieli.

Urząd Miasta w Wodzisławiu wczoraj poinformował, że woda w zbiorniku wodnym na wodzisławskim „Balatonie” spełnia wymogi, jakim powinny odpowiadać wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli. Niestety już dzisiaj, mimo dobrych wyników bakteriologicznych wprowadzono zakaz kąpieli. Decyzję taką podjęto tuż po tym jak zaobserwowano zwiększoną ilość sinic.

- reklama -

 

Zakaz kąpieli na Balatonie. W wodzie pojawiły się sinice, które mogą powodować 
choroby skóry i zatrucia pokarmowe

 

Zakwitnięcie sinic można zaobserwować gołym okiem. Na powierzchni widoczne są pływające, zielone smugi. Toksyny wydzielane przez sinice podrażniają skórę i powodują zatrucia pokarmowe, a także uszkadzają wątrobę i układ nerwowy. – W dniu dzisiejszym badanie przeprowadzają pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Nie czekamy jednak na wyniki. Z uwagi na możliwe zagrożenie zdrowia zdecydowaliśmy się zamknąć kąpielisko do odwołania – informuje Janusz Należyty, zastępujący dyrektora MOSiR Centrum. – W tym samym czasie podjęliśmy wzmożone czynności w celu większego natlenienia wody, aby ograniczyć zjawisko sinic – dodaje Należyty.

Mimo zakazu kąpieli Ośrodek Rekreacyjny „Balaton” nadal zachęca do wypoczynku. Czynna jest wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz park linowy. Chętni mogą również korzystać z boiska do siatkówki plażowej lub zażywać kąpieli słonecznych.

O ponownym otwarciu kąpieliska będziemy informować.

 

źródło informacji i foto: Urząd Miasta w Wodzisławiu

 

publ. /M/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here