WFOŚiGW swoje 20-lecie będzie świętował w Raciborzu

0

18 sierpnia na teren kempingu "Obora" odbędą się obchody 20- lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Z tej okazji odbędzie się piknik rodzinny oraz wiele konkursów.

Razem ze Śląskim Ogrodem Botanicznym oraz Miastem Racibórz imprezę organizują fundacje: Zielona Liga oraz Arka. Będzie mnóstwo zabawy dla osób w każdym wieku: od najmłodszych do najstarszych, i wiele konkursów z nagrodami.

- reklama -

 

Przez całe popołudnie  zaplanowano szereg atrakcji dla całych rodzin. Odbywał się będzie warsztat budowania domków dla owadów, każdy będzie mógł zrobić ekokartkę i lepić w glinie, a nawet uszyć sobie maskotkę! Dla tych, którzy lubią układanki, przygotowano gigantyczne puzzle, które prezentują chronione gatunki roślin i zwierząt. Układaniu towarzyszyć będą informacje o ochronie gatunkowej i bioróżnorodności, a także o rodzajach ochrony gatunkowej  i typach obszarów chronionych, w tym obszarów Natura 2000. Z pewnością dzieciom spodoba się gra ekomemory, w której dzieci będą dobierać parami chronione gatunki roślin i zwierząt i domino XXL. Dodatkową atrakcją będą przejażdżki na kucyku.

 

Najmłodsi będą mogli stać się pionkiem do gry i wziąć udział w grze terenowej, a także quizach przyrodniczych, zabawach z chustą klanza i wielu innych.

 

Dodatkowo podczas pikniku odbędzie się kiermasz produktów pochodzenia naturalnego, rękodzielnictwa i zdrowej żywności. Gościem kiermaszu będzie Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej – ekopojazd, który pełni rolę warsztatów ekologicznych na kółkach. Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać tajniki energii odnawialnej, dzięki zastosowaniu wiatraków i paneli fotowoltaicznych, a przy okazji świetnie się bawić dzięki ukrytej w środku pojazdu niespodziance dla dzieci.

 

Każdy chętny będzie mógł zobaczyć, jak działa kino bez prądu, które zasilane jest systemem rowerów i prądnic. System ten jest napędzany przez chętne osoby, które będą „jeździć” na rowerach i generować prąd.

 

W plenerowej sali dydaktycznej zobaczyć będzie można świat w skali mikro. Zajęcia z wykorzystaniem mikroskopów poprowadzą pracownicy Śląskiego Ogrodu Botanicznego i Arboretum Bramy Morawskiej. Będzie stoisko leśne Nadleśnictwa Rud Raciborskich, na którym będzie można otrzymać drzewko do posadzenia, wystawa „Skarby Rudzkich Lasów” Tomasza Sczasnego, oraz ziołowe zagadki i degustacja domowych przetworów.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych Wystawców do wzięcia bezpłatnego udziału w EKOBazarze.  Kontakt: Anna Kiermaszek tel. 605 996 747.

 

/M/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here