Na Balatonie znów można się kąpać. Sinice poskromione!

0

Tydzień temu pisaliśmy o natychmiastowym zamknięciu kąpieliska Balaton w Wodzisławiu Śląskim, na którym pojawiły się groźne dla zdrowia sinice. Zareagowano niezwłocznie i usunięto je z powierzchni wody.

Urząd Miasta w Wodzisławiu 5 sierpnia poinformował, że woda w zbiorniku wodnym na wodzisławskim Balatonie spełnia wymogi, jakim powinny odpowiadać wody w kąpielisku. Dzień później wprowadzono tam zakaz kąpieli. Decyzję taką podjęto tuż po tym jak zaobserwowano zwiększoną ilość sinic.

- reklama -

Z uwagi na możliwe zagrożenie zdrowia zdecydowaliśmy się zamknąć kąpielisko do odwołania – informował Janusz Należyty, zastępujący dyrektora MOSiR Centrum. – W tym samym czasie podjęliśmy wzmożone czynności w celu większego natlenienia wody, aby ograniczyć zjawisko sinic – dodaje Należyty.

 Od 8 sierpnia można bez obaw korzystać z atrakcji Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton"

 

 Podjęto natychmiastowe działania aby usunąć z powierzchni wody sinice ,które zagrażały zdrowiu . Cały czas woda jest kontrolowana przez specjalne służby i trwa akcja napowietrzania wody, aby nie dopuścić do ponownego rozprzestrzenienia się sinic.
Ogromne podziękowania należą się powiatowej straży pożarnej ,wodzisławskiemu WOPR z prezesem Zdzisławem Brochockim na czele ,który służył cennymi radami podczas prowadzenia akcji.
 

Marta Rajchel

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here