Nędza zorganizuje targi ekologiczne z prawdziwego zdarzenia

0

Piątek będzie dniem, kiedy to z targowiska w Nędzy znikną wszyscy sprzedawcy, a pojawią się gospodarze. Będzie można u nich kupić warzywa, owoce oraz inne wyroby. Jest jeden warunek – mają być całkowicie ekologiczne.

Rada Gminy w Nędzy podjęła decyzję w sprawie organizacji targów ekologicznych. – Będzie to kontynuacja projektu "Akademia Eko-idei", który obecnie realizowany jest przez nasze centrum kultury. W każdy piątek chcielibyśmy organizować targi ekologiczne na tutejszym targowisku – tłumaczy wójt gminy Nędza, Anna Iskała.

- reklama -

Na targowisko będzie mógł przyjść każdy gospodarz, który ma do zaoferowania kupującym ekologiczne produkty żywnościowe. – Mamy tutaj całe mnóstwo gospodarzy, którzy będą mogli przyjść i sprzedać owoce ze swojego sadu czy warzywa ze swojego pola – mówi wójt. Uczestnicy targów ekologicznych nie będą musieli uiszczać żadnej opłaty targowej, co więcej będą mogli w nich brać udział nie tylko mieszkańcy gminy Nędza, ale wszyscy, którzy tego zapragną. Ekologiczne targi będą odbywały się w każdy piątek, tuż po zakończeniu realizacji projektu Akademii Eko-idei. Zakończenie projektu planowane jest natomiast na 7 września.

 

Paulina Krupińska

 

 

 

———————————————————-

Polecamy również:

 

Dyrektor biblioteki przez 6 lat nie płaciła składek do ZUS

Po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w gminnej bibliotece w Nędzy okazało się, że dyrektorka nie opłacała składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z umów zleceń. Teraz gmina musi uregulować należności.

Dlaczego gmina straciła tak cenną działkę?

Wójt Anna Iskała wyjaśnia sprawę przejęcia przez Skarb Państwa działki w Szymocicach. Wojewoda najpierw przekazał działkę na własność gminie Nędza, a później ją odebrał. Jakie były tego powody?

Nędza i Górki Śląskie szykują się do ważnych remontów dróg

Wkrótce na terenie gminy Nędza rozpoczną się remonty dwóch, bardzo ważnych dla mieszkańców dróg. W pierwszej kolejności wyremontowana zostanie nawierzchnia ulicy Leczniczej w Nędzy.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here