Rafako: Dwa ważne dokumenty dotyczące budowy bloków w Opolu

0

13 sierpnia Rafako podpisało aneks do umowy na budowę bloków nr 5 i 6 określający dodatkowe warunki i termin wydania Polecenia Rozpoczęcia Prac, oraz niewiążący list intencyjny o udziale Alstom Power w projekcie Opole II.

Zgodnie z aneksem do Umowy na budowę bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole, dodatkowym warunkiem wydania Polecenia Rozpoczęcia Prac jest uzgodnienie i wdrożenie warunków regulujących relacje pomiędzy Zamawiającym, Generalnym Wykonawcą /i/lub Podwykonawcą, a PKO Bankiem Polskim SA, obejmujących m.in. zasady finansowe, warunki i zabezpieczenie płatności oraz gwarancje wykonania umowy. Polecenie Rozpoczęcia Prac może zostać wystawione nie później niż w terminie 24 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, lecz nie wcześniej niż 120 dni od daty wystawienia przez Zamawiającego powiadomienia o planowanym wystawieniu Polecenia Rozpoczęcia Prac.

- reklama -

 

Zgodnie z Umową z dnia 15 lutego 2012, na budowę bloków nr 5 i 6 w PGE Elektrownia Opole SA, oraz późniejszymi Aneksami do Umowy,  Konsorcjum wykonawców ma 120 dni na spełnienie wszystkich warunków Zamówienia, w tym przedstawienia gwarancji należytego wykonania.  Konsorcjum prowadzi już w tej sprawie zaawansowane rozmowy z instytucjami finansowymi.

 

Jednocześnie Zarząd RAFAKO SA otrzymał od PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, zawiadomienie o planowanym na dzień 15 grudnia 2013 roku, terminie wydania Polecenia Rozpoczęcia Prac związanych z rozbudową Elektrowni Opole.

 

Niewiążący list intencyjny, w którym PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, RAFAKO SA oraz pozostali członkowie konsorcjum: Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA oraz Alstom Power sp. z o.o., zadeklarowały wolę przystąpienia Alstom do projektu budowy bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole, określa warunki przystąpienia Alstom do realizacji Projektu oraz ustala zakres wprowadzenie niezbędnych zmian w dokumentacji Projektu związanej z przystąpieniem Alstom, do dnia 30 września 2013 roku.
Rafako jest liderem Konsorcjum w skład którego wchodzą także Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa. Konsorcjum zostało wyłonione przez Inwestora do realizacji inwestycji Opole II, polegającej na budowie nowych bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole.

źródło: Rafako S.A.

 

/ps/

 

 ———————————————————

 

patrz także:

 

 

RAFAKO będzie odpowiadać za 99,99% Jaworzna

Zmiany dotyczące budowy bloku w Elektrowni Jaworzno: Rafako zwiększa swój udział w projekcie do 99,99%. Tym samym udział Mostostalu Warszawa zostaje ograniczony do 0,01%.

 

 

RAFAKO: budowa bloków w Opolu ruszy w połowie sierpnia

Ustalono roboczy termin formalnego rozpoczęcia budowy bloków energetycznych w Opolu. Zdaniem ministerstwa skarbu państwa prace przy budowie bloków powinny rozpocząć się w połowie sierpnia 2013 roku!

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here