Straż graniczna i pogotowie na zamku

1

Drugiego dnia akcji Zamkowe Zuchy dzieci spotkały się na dziedzińcu piastowskiego zabytku z przedstawicielami straży granicznej i pogotowia ratunkowego. Zamkowe Zuchy 2013 – dzień drugi >>> zobacz zdjęcia.

Pomimo mało sprzyjającej pogody, najmłodsi z rodzicami i opiekunami licznie stawili się na zamku. Dużą popularnością cieszyły się zwłaszcza karetki pogotowia, które na włączonym sygnale wjechały na dziedziniec aż cztery.

- reklama -

Wcześniej jednak uczestnicy akcji mogli zapoznać się z atrakcjami zapewnionymi przez funkcjonariuszy straży granicznej. Było oglądanie samochodu pograniczników, przymierzanie elementów umundurowania, sprawdzanie działania wykrywacza metali. Najwięcej radości sprawił pies – tropiciel, którego strażnicy przywieźli ze sobą.

W czasie gdy dzieci zapoznawały się ze sprzętem ratownictwa medycznego i wyposażeniem karetek, ich opiekunowie za zachętą Piotra Sokołowskiego, kierownika raciborskiego pogotowia, odebrali krótki instruktaż pierwszej pomocy.

Kolejny dzień akcji już w środę. A oto jakie atrakcje czekają jeszcze na zuchy:

21.08 – godz. 10-13 Jan Kalabiński „Przyroda wokół nas – gęstość materii, pomiar ilości płynów oraz burze”
22.08 – godz.10-13 dzień ze Służbą Więzienną – dynamiczny pokaz grupy szybkiego reagowania i pokaz udzielania pierwszej pomocy dla dzieci
23.08  – godz.10-13 spotkanie z weterynarzem i hodowcami ptaków egzotycznych

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————-

 

patrz także:

 

Jak interesująca i niebezpieczna jest praca strażaka, mogli się dowiedzieć uczestnicy akcji Zamkowy Zuch na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Najmłodsi m.in. oglądali od środka strażacki wóz czy gasili pożar na niby.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. nn

    24.08 Sobota Zamkowe Zuchy -godz. od 09:00 do12:00 Spotkanie z krótkofalowcami i pokazy radiostacji krótkofalarskiej (łączności z całym światem)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here