H2Ostróg: ulica Zamkowa będzie dwukierunkowa

0

Otwarcie aquaparku w Raciborzu wymusi zmianę rozwiązań komunikacyjnych w jego sąsiedztwie – ul. Zamkowa stanie się dwukierunkową. W. Krzyżek wyjaśnia, w jaki sposób będzie się łączyć ze skrzyżowaniem przy mechaniku.

Na wiosnę 2014 roku planowane jest otwarcie raciborskiego aquaparku, który w wyniku konkursu (więcej w artykule: Wybrano nazwę raciborskiego aquaparku. H2Ostróg) będzie nosił nazwę H2Ostróg. Tymczasem dojazd do parku wodnego wciąż pozostaje utrudnionym ze względu na jednokierunkowość ul. Zamkowej. Wkrótce ten stan rzeczy ma ulec zmianie.

Jednokierunkowa Zamkowa stanie się dwukierunkową. Władze miasta zastanawiały się, w jaki sposób ruch z ul. Zamkowej powinien łączyć się z ulicą Bosacką na skrzyżowaniu przy moście. Po konsultacjach z Zarządem Dróg Wojewódzkich i  urzędnikami marszałka ustalono, że włączanie się do ruchu będzie regulowała sygnalizacja świetlna. – Czy to jest optymalne rozwiązanie? – zainteresował się koncepcją radny Robert Myśliwy, przypominając o pomyśle budowy ronda. Wiceprezydent Wojciech Krzyżek zapewnia, że tak, gdyż sprawę zbadali specjaliści.

Tłumaczenie W. Krzyżeka nie przekonało radnego Henryka Majnusza. – Dlaczego nie może powstać tam drugie rondo?  – pytał radny. Wiceprezydent wyjaśnił, że układ komunikacyjnych dwóch rond, dla których łącznikiem jest most, pozbawia możliwości regulacji ruchu. Przeciwnie jest w przypadku skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Gdyby na miejscu obecnego skrzyżowania powstało rondo, wówczas mogłyby nastąpić znaczne utrudnienia w ruchu. – Tu się nie zgodzę. Rondo nie blokuje ruchu, to światła za mostem blokują kierowców – oponował radny H. Majnusz.- To z wyliczeń wyszło. Fachowcy to zrobili, ja z tym nie dyskutuję! – odpowiedział nieco rozdrażniony wiceprezydent Krzyżek.
- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Radni martwią się, że remont Wileńskiej będzie trwał dłużej

Uciążliwy dla kierowców remont ulic Warszawskiej i Wileńskiej zdaje się nie mieć końca. Coraz częściej słyszy się głosy, że Skanska nie zdąży zakończyć prac w terminie. Wiceprezydent W. Krzyżek postanowił sprawdzić harmonogram prac…

Żwirownie na Ostrogu toną w śmieciach. Kto to posprząta?

Mieszkańcy miasta oraz okolic w upalne dni bardzo często szukają ochłody na terenie żwirowni na Ostrogu. Z każdą kolejną osobą, która odwiedza żwirownie przybywa śmieci. Zobacz zdjęcia – żwirownie na Ostrogu toną w śmieciach.

Miejski Zarząd Budynków: potrzeba 30 mln zł na remonty

Potrzeby finansowe Miejskiego Zarządu Budynków są ogromne i znacznie wykraczają poza możliwości miejskiego budżetu. MZB boryka się z niskim standardem swoich zasobów, a także problemem niskiej ściągalności czynszów.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here