Radni martwią się, że remont Wileńskiej będzie trwał dłużej

2

Uciążliwy dla kierowców remont ulic Warszawskiej i Wileńskiej zdaje się nie mieć końca. Coraz częściej słyszy się głosy, że Skanska nie zdąży zakończyć prac w terminie. Wiceprezydent W. Krzyżek postanowił sprawdzić harmonogram prac… Raciborski radny Marian Gawliczek martwi się, czy Skanska wyrobi się na czas z remontem ulic Warszawskiej i Wileńskiej. – Wykonawca zszedł z placu budowy ze sprzętem i nie wykonuje żadnych robót. Ten termin [termin ukończenia inwestycji, 31.10.2013 – przyp. red.] jest mocno zagrożony. Od 7 maja zrobiono dwa chodniki i tyle. Co jeśli nie zdążą? Czy miasto będzie to egzekwować? – zapytywał podczas posiedzenia  Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego radny Gawliczek.


Radnego Mariana Gawliczka martwi niewielki jego zdaniem stopień zaawansowania prac remontowych na ulicach Wileńskiej i Warszawskiej.

– My musimy to egzekwować – odpowiedział radnemu prezydent Mirosław Lenk, a wiceprezydent Wojciech Krzyżek dodał, że firma Skanska wykonuje prace zgodnie z harmonogramem robót. – Trzymają się harmonogramu – zapewniał W. Krzyżek. – Nie przekonał mnie pan… – odparł radny. – Panie radny, mam na biurku harmonogram. Mogę wyjść i go panu przynieść! – odpowiedział zdenerwowany W. Krzyżek.

- reklama -

Radny Gawliczek podziękował wiceprezydentowi za tę odpowiedź, aczkolwiek nie dał się przekonać. Jego zdaniem od maja firma wykonała jakieś 20-25 proc. zaplanowanych robót, a do zakończenia inwestycji pozostało niewiele ponad dwa miesiące. Mirosław Lenk dodał, że prace muszą zostać zakończone w tym roku, gdyż tylko w ten sposób można będzie otrzymać wsparcie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Kiedy Wileńska i Warszawska będą przejezdne?

O ile remont ul. Kasprowicza ma się już ku końcowi, o tyle na zakończenie prac budowlanych na ulicach Warszawskiej i Wileńskiej w Raciborzu przyjdzie nam jeszcze poczekać. Zobacz zdjęcia z remontu Warszawskiej i Wileńskiej>>>

Segregacja czy sabotaż? Mieszkańcy oburzeni

W czwartkowe w południe do naszej redakcji zaczęli dzwonić mieszkańcy jednego z sąsiednich osiedli: – Proszę przyjść, zrobić zdjęcia, jak firma wywożąca śmieci podchodzi do segregacji odpadów – mówili wzburzeni.

Żwirownie na Ostrogu toną w śmieciach. Kto to posprząta?

Mieszkańcy miasta oraz okolic w upalne dni bardzo często szukają ochłody na terenie żwirowni na Ostrogu. Z każdą kolejną osobą, która odwiedza żwirownie przybywa śmieci. Zobacz zdjęcia – żwirownie na Ostrogu toną w śmieciach.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Ta jest jak się bierze firmy z innych miast. A pan Gawliczek niech się martwi o swoje Brzezie, bo już za dużo ściągnął tam pieniędzy z budzętu miasta. A gdzie są inne dzielnice?

  2. aha

    A co niby Gawliczek w Brzeziu zrobiła za pieniądze miasta? My tu nic nie widzimy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here