RAFAKO: ekolodzy przegrali w Polsce i skarżą się w Brukseli

1

Prawnicy ekologicznej organizacji ClientEarth nie dają o sobie zapomnieć. Po przegranych w Polsce bataliach sądowych ws. rozbudowy Elektrowni Opole poskarżyli się w Brukseli. Ich protest podchwycili europarlamentarzyści.

Branżowy portal wnp.pl informuje o zakwestionowaniu legalności zadania inwestycyjnego polegającego na budowie dwóch bloków energetycznych Elektrowni Opole. Sprawę podniosła grupa europarlamentarzystów, którzy wystosowali w tej sprawie interpelację do unijnej komisarz ds. polityki klimatycznej Connie Hedegaard.
Zdaniem interpelujących plan rozbudowy elektrowni stoi w sprzeczności z unijną polityką klimatyczną.Komisarz ma obowiązek udzielenia pisemnej odpowiedzi na interpelację. Protest europarlamentarzystów można wiązać ze skargą, którą 13 maja Komisji Europejskiej przedłożyła organizacja ClientEarth – ta sama, która tak długo wstrzymywała wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji.

oprac. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

Rafako: Dwa ważne dokumenty dotyczące budowy bloków w Opolu

13 sierpnia Rafako podpisało aneks do umowy na budowę bloków nr 5 i 6 określający dodatkowe warunki i termin wydania Polecenia Rozpoczęcia Prac, oraz niewiążący list intencyjny o udziale Alstom Power w projekcie Opole II.

Ankieterzy zapytają kierowców o parkingi w Raciborzu

Jakie parkingi mamy, a jakie chcielibyśmy mieć? Ankieterzy wrocławskiej firmy SoftGIS zapytają o to kierowców w Raciborzu. Efekty ich pracy zostaną zawarte w nowym planie parkingowym dla Raciborza.

M. Lenk: My się od Odry broń Boże nie zamierzamy odwracać

Prezydent Raciborza zabrał głos w powracającej debacie na temat budowy kanału Odra – Dunaj. Co M. Lenk sądzi o kanale, jak zapatruje się na gospodarcze wykorzystanie Odry w Raciborzu? Zachęcamy do lektury wywiadu.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. :)

    przydaloby sie spotkanie dzialaczy clienta i eurpejsych poslow z kibicami odry opole:)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here