Segregacja czy sabotaż? Mieszkańcy oburzeni

12

W czwartkowe południe do naszej redakcji zaczęli dzwonić mieszkańcy jednego z sąsiednich osiedli: – Proszę przyjść, zrobić zdjęcia, jak firma wywożąca śmieci podchodzi do segregacji odpadów – mówili wzburzeni.

– Dajcie spokój, żeby takie rzeczy robić. To normalny sabotaż, nie żadna segregacja! – nie ukrywa swej złości jeden z mieszkańców osiedla przy ul. Pracy, który zszedł nam otworzyć zsyp. Co tak wzburzyło ludzi? Chwilę wcześniej na miejscu były samochody po odbiór odpadów segregowanych z tzw. dzwonów. – To co było w pojemnikach wysypali na przyczepy. To zaś co leżało obok pojemników, a nie było tego mało, pozamiatali i powrzucali do kontenerów na normalne odpady niesegregowane. To ma być ta rewolucja? – dziwią się mieszkańcy.

- reklama -

 

 
 
 
 
 

 

– Po co w takim razie zmusza się mieszkańców do segregowania, skoro i tak to wszystko trafi później na wysypisko jako odpady bez segregacji? – pyta jeden z mężczyzn, dodając, iż skoro firma zajmująca się wywózką nie nadąża, to może powinna zajmować się tym na dwie zmiany.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————–

 

patrz także:

 

Rewolucja śmieciowa: śmieci walają się na osiedlach

Radny Robert Myśliwy objechał z aparatem raciborskie osiedla i odkrył ciemne strony rewolucji. To co w założeniu miało ulec poprawie, a więc segregacja odpadów, okazuje się nie lada kłopotem. Odpady zalegają pod pojemnikami.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

12 KOMENTARZE

 1. To nic. Podczas ostatniej zbiórki odpadów segregowanych w Studziennej wszystke worki (tj. plastiki, szkło, makulatura) trafiały do jednej śmieciarki…

 2. nie dziwi nic- polecam lekturę najnowszego „Najwyższego Czasu” a w nim tekstu Śmieciowy blamaż Tuska!

 3. w wielu miastach mieszkancy zmieniają deklarację i cchą płacić opłatę wyższa za niesortowane śmieci – z wielu powodów stwierdzili, zę sortowanie nie ma sensu

 4. olo

  segregowanie napewno ma sens bo inaczej zasypią nas śmieci .Tylko niech pracownicy wywożący odpady segregowane nie wrzucają ich do kontenerów na śmieci lecz zawożą je do zakładu gdzie zostaną przerobione na surowce wtórne. Nie po to ludzie je segregują i kładą z boku tzw dzwonów gdy te są przepełnione żeby potem przy ich wywozie trafiały w śmietniku.

 5. kurwa co to za portal byle bzdet juz lecą rzucają jak pies na kość1!!

 6. bo śmieci ie wywiezli do konca, do tego sie nadajecie fotografować śmietniki hehehe

 7. hj

  to nie są bzdety .segregacja to pożądana sprawa w dzisiejszych czasach.Tylko niepotrzebnie podniesiono opłaty za wywóz śmieci.

 8. Jesteś takim chamem, jakie jeszcze chyba nie spotkałam. Zero składni, zero gramatyki – zero. Jak masz w nosie ekologi, to właśnie ty powinieneś znaleźć się w konterze na odpadki (społeczne). Nie chcemy takich ludzi jak ty w naszym społeczeństwie.

 9. zgadzam się ten gość o ja pier dole to co tu napisał to poprostu dno moralne.Ciekawe po co wchodzi na ten portal i zabiera głos akurat w tak ważnym temacie jak segregacja śmieci

 10. Anka

  [b]~o ja pier dole ludzie za to płacą idioto chyba że Ty bierzesz się na sposób i wyrzucasz swoje odpadki do lasu…
  [/b]

 11. CYWILIZOWANYCH to ,,firmy śmieciowe,, płaćą mieszkańcom za … segregację !
  Bo to dla tychże firj jest … INTERES !
  U nas jak zwyklie bul,bul,…Bul POlaku bul …

 12. A nawet jak wywiozą posegregowane, to co z nimi zrobią. Tylko 30% procent PVC wraca do obiegu. Gdzie tu sens segregacji, jeśli całą naszą robotę i zabiegania trafi szlag. Co robią z resztą – rzeźby? Nie ma przetwórni, dotacji za eko opakowania, przytłaczającego ekopodatku za stosowanie PET bezzwrotnych. Wystarczy wprowadzić kaucję, to wróci do sklepu, a ze sklepu trafi do producenta i to będzie jego problem. Powstanie wolny rynek usług śmieciowych na skalę krajową, regionalnie się to nie sprawdza. Druga rzecz kto to kontroluje, bo wydać zarządzenie żaden problem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here