Budżet obywatelski: władza zmienia zdanie

2

M. Lenk skłania się ku wydzieleniu z miejskiej kasy budżetu obywatelskiego. Czy to początek kampanii wyborczej? Prezydent zapewnia, że nie, choć istnieje powiedzenie, że nowa kampania zaczyna się dzień po wygranych wyborach…

Zdaniem prezydenta Mirosława Lenka miejski budżet ma charakter obywatelski. – Uchwalają go wybrani przez mieszkańców przedstawiciele. To nie jest budżet Lenka, tylko budżet Raciborza – powiedział na zorganizowanym przez Ruch Społeczny Dobro Ojczyzny spotkaniu prezydent Raciborza. Ponadto dokument poddawany jest konsultacjom społecznym, mieszkańcy mogą zgłaszać do niego swojego wnioski i uwagi.

Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk i prezes Ruchu Społecznego Dobro Ojczyzny Józef Sadowski na spotkaniu w "Strzesze" (22.08.13).
Mimo to prezydent przyznaje, że czyta prasę prawniczą i przygląda się funkcjonowaniu budżetu obywatelskiego w innych miasta. – Zastanawiam się, czy nie zaproponować Radzie Miasta Racibórz zorganizowania czegoś takiego w Raciborzu – powiedział prezydent i jednocześnie dodał, że nie chciałby aby zostało to odebrane jako początek kampanii wyborczej. – Dziś mieszkańcy chcą mieć bezpośredni wpływ na to co się dzieje. Trzeba wyjść naprzeciw tej aktywności społecznej – mówił M. Lenk i dodał, że pomysł budżetu obywatelskiego w Raciborzu wyszedł od radnego Roberta Myśliwego, który interpelował w tej sprawie.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

Segregacja czy sabotaż? Mieszkańcy oburzeni

W czwartkowe południe do naszej redakcji zaczęli dzwonić mieszkańcy jednego z sąsiednich osiedli: – Proszę przyjść, zrobić zdjęcia, jak firma wywożąca śmieci podchodzi do segregacji odpadów – mówili wzburzeni.

Miejski Zarząd Budynków: potrzeba 30 mln zł na remonty

Potrzeby finansowe Miejskiego Zarządu Budynków są ogromne i znacznie wykraczają poza możliwości miejskiego budżetu. MZB boryka się z niskim standardem swoich zasobów, a także problemem niskiej ściągalności czynszów.

Nie ma pieniędzy na poczęstunek dla wolontariuszy

Radna K. Klimaszewska zapytała wiceprezydent L. Nowacką, czy władze miasta nie byłyby w stanie znaleźć dodatkowych 2 tys. zł na zapewnienie skromnego poczęstunku dla wolontariuszy w dniu ich święta.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. kama

    Budżet obywatelski mają już inne miasta, jak np. Rybnik czy Warszawa. To nie to samo co budżet wcześniej przygotowany a później uchwalany przez radnych. W rmamach budżetu obywatelskiego Dzielnica otrzymuje jakąś kwotę i sama decyduje na co te pieniądze przeznaczy w swoim rejonie czy na plac zabaw, czy na parking, Więć mówienie, iż budżet miasta jest konsultowany czyli też jest obywatelski, to jakieś nieporozumienie.
    Dobrze byłoby taki budżet uchwalić w naszym mieście, niech ludzie decydują co ważne dla nich w dzielnicy a nie urzędnik z za biurka.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here