Cała Polska czyta Fredrę także w Raciborzu

Raciborska biblioteka zaprasza na „Rodzinne czytanie Fredry” w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie” pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, które odbędzie się 7 września.

W ramach wydarzenia na skwerze przed biblioteką, w sobotę 7 września o godz. 12.00 rozpocznie się happening czytelniczy. W programie m.in. atrakcje dla dzieci: inscenizacja „Pawła i Gawła” i zajęcia animacyjne oraz atrakcje dla dorosłych: spotkanie autorskie z poetką, półfinalistką konkursu Radia Katowice „Po naszymu czyli po śląsku" Marią Galwas pt. „Fredro po ślonsku”, głośne czytanie fragmentów „Zemsty” połączone z inscenizacją teatralną, konkurs wiedzy z nagrodami oraz wystawa „Aleksander Fredro w 220. rocznicę urodzin”.

- reklama -

 

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Tegoroczna edycja poświęcona będzie twórczości Aleksandra Fredry – najwybitniejszego polskiego komediopisarza, mistrza ciętej riposty, poety, autora pamiętników, od którego narodzin mija właśnie dwieście dwadzieścia lat.

 

/ps/

 

fot. wikipedia

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here