Prezydent Lenk posadzi lipę

Sadzenie drzewa jest częścią programu pieszej wyprawy Marsz szlakiem Króla Jana III Sobieskiego. Lipę posadzi w czwartek 29 sierpnia osobiście Mirosław Lenk na terenie ogrodu Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu.

Wyprawa Marsz szlakiem Króla Jana III Sobieskiego zorganizowana została z okazji 330. rocznicy wydarzenia, uważanego za jedną z 20. przełomowych bitew w dziejach świata. Marsz odbywa się pod hasłem “Victoria In Unitate”. Jest pierwszą pieszą wyprawą śladami wiktorii wiedeńskiej. Jego uczestnicy przejdą dokładnie tą drogą, którą w 1683 r. przebył Sobieski. W czasie wyprawy, w odwiedzanych miastach piechurzy będą sadzić lipy – ulubione drzewo Jana III Sobieskiego. Pierwsze drzewo zostanie zasadzone w Krakowie, kolejne m.in. w Czernichowie, Lipowcu, Libiążu, Mysłowicach, Gliwicach, Raciborzu, Opawie. Ostatnie z drzewo zostanie zasadzone na Kahlenbergu w niedzielę, 8 września, podczas obchodów 330. rocznicy wiktorii wiedeńskiej. Raciborski magistrat zaprasza mieszkańców na godz. 19.00 do udziału w wydarzeniu. Więcej informacji na stronie http://www.szlaksobieski.pl/ .

- reklama -

 

Paweł Strzelczyk

 

 ——————————————————-

 

zobacz także:

 

"Piętnastka" po liftingu w nowych kolorach. Ładnych?

Kończy się 1. etap termomodernizacji największej raciborskiej podstawówki, czyli SP15. Szkoła nabiera już rumieńców, czyli kolorów, które ożywią poszarzałą 30-letnią elewację. Na razie pomalowano jedną ścianę. 

 

 

Wiktoria Wiedeńska z udziałem raciborzan

Klub Gazety Polskiej w Raciborzu organizuje wyjazd do Wiednia. Okazja jest nie byle jaka… 12 września przypada 330. rocznica odsieczy wiedeńskiej i zwycięstwa chrześcijan nad osmańską nawałą.

 

- reklama -

8 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here