Pomysły europosła w ogniu krytyki policji i ministra zdrowia

3

Nieodpowiedzialność, demagogia świadcząca o kompletnym braku znajomości realiów i arogancji, niedorzeczne pomysły – tak do postulatów Marka Migalskiego nt. zmian w kodeksie drogowym odniosła się policja.

Niedawno europoseł Marek Migalski jako wiceprezes PJN wystąpił z dwoma inicjatywami. Zaproponował mianowicie szereg zmian w kodeksie drogowym (m.in. zniesienie zakazu rozmów telefonicznych w czasie jazdy samochodem, obowiązku używania pasów bezpieczeństwa czy podniesienie limitów prędkości na poszczególnych kategoriach dróg – pisaliśmy o tym w artykule M.Migalski: PJN – Pozwólcie Jeździć Normalnie )  , a także kasację czterech punktów karnych dla kierowcy, który odda krew. Niestety, pomysły eurodeputowanego z Raciborszczyzny nie znalazły uznania w oczach adresatów. Minister zdrowia nie widzi możliwości, by kierowcy pozbywali się punktów karnych oddając krew, gdyż kłóciłoby się to z ideą honorowego krwiodawstwa rozumianą jako bezpłatne i dobrowolne oddawanie krwi, nie nastawione – mimo licznych przywilejów dla oddających krew – na bezpośrednie korzyści. Gdyby pomysł Migalskiego wprowadzono w życie, społeczny wizerunek krwiodawców doznałby uszczerbku.

- reklama -

W znacznie ostrzejszym tonie wypowiedzieli się o pomysłach europosła przedstawiciele policyjnych związków zawodowych. – Policja od szeregu lat prowadzi działania w kierunku poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, w tym szczególnie w kierunku zmniejszenia ilości osób, które tracą życie lub doznają uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadków drogowych. Efekty tych działań z roku na rok są widoczne, natomiast propozycja europosła Migalskiego idą pod "prąd" i są szkodliwe dla Państwa i Polaków, którzy nie popierają takich rozwiązań. Apeluję do "reprezentanta" Naszego Narodu w Parlamencie Europejskim do powstrzymania od przedstawiania opinii publicznej swoich kolejnych i niedorzecznych pomysłów. W przeciwnym wypadku to Pan może przyczynić się do wielu tragedii na polskich drogach. […] Na taką postawę z naszej strony nie ma zgody i za każdym razem będziemy przeciwstawiać się podobnym działaniom i pomysłom – pisze podinspektor Andrzej Szary z ZW NSZZ, określając propozycje jako "nieodpowiedzialność, a wręcz demagogię świadczące o kompletnym braku znajomości realiów i arogancji".

 

oprac. Paweł Strzelczyk

 

 —————————————————

 

zobacz także:

 

 

M. Migalski: PJN – Pozwólcie Jeździć Normalnie

Zniesienie zakazu używania komórek podczas jazdy, limitu prędkości, egzaminów na prawo jazdy oraz obowiązku używania pasów bezpieczeństwa – to niektóre propozycje europosła na zmiany w kodeksie drogowym.

 

Migalski oburzony niemieckim serialem fałszującym historię

Europoseł żąda przeprosin i protestuje przeciwko przedstawianiu Polaków jako odpowiedzialnych za eksterminację Żydów w serialu "Nasze matki, nasi ojcowie", wyprodukowanym przez niemiecką telewizję publiczną ZDF.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. racek

    Najwyższy czas ! Nareszcie właściwe spojrzenie na niedorzeczne pomysły tego Pana!!

  2. Bez wzgledu na to jakie pomysły ma poseł, ma do tego prawo! A Policja jest od …..respektowania i …egzekwowania prawa ustanowionego przez parlament !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here