Ile zapłacimy za mieszkanie w Raciborzu?

6

142 000 zł – tyle wynosi średnia cena mieszkania w Raciborzu. Za metr kwadratowy zapłacimy średnio 2281 zł. Przedstawiamy szczegółowe informacje na temat cen tutejszych mieszkań. Racibórz nieruchomości – analiza>>>
Jak wynika z analizy portalu Oferty.net kawalerkę w Raciborzu nabędziemy średnio za 71 000 zł. Najtańsze z nich kosztują w przybliżeniu 60 000 zł, najdroższe zaś niemal 80 000 zł. Znacznie większa rozpiętość cenowa występuje w przypadku mieszkań dwupokojowych, gdyż ich ceny zaczynają się od około 75 000 zł, a sięgają mniej więcej 185 000 zł (tylko wyjątkowo przekraczają 200 000 zł). Średnia cena M3, czyli właśnie mieszkania dwupokojowego, wynosi 127 000 zł. Większość ofert dotyczy właśnie M3.


Mieszkania w Raciborzu są droższe niż w Wodzisławiu Śląskim, ale tańsze niż w Rybniku.
Nieco mniej wystawionych na sprzedaż mieszkań to M4. Lokal trzypokojowy nabędziemy przeciętnie za 157 000 zł, przy czym najmniej zapłacimy około 100 000 zł, najwięcej 210 000 zł. Najmniejsza liczba ofert odnosi się do mieszkań składających się z czterech pokojów. Średnia cena takiego mieszkania wynosi 221 000 zł, przy rozpiętości cenowej od około 140 000 zł do mniej więcej 365 000zł.

Większość ofert dostępnych na wtórnym rynku nieruchomości mieszkań w Raciborzu dotyczy sprzedaży M3.
Porównując ceny nieruchomości z Raciborza z tymi w pobliskich miastach, okaże się, że taniej jest w Wodzisławiu Śląskim (średnio 117 000 zł za mieszkanie), natomiast drożej w Rybniku (przeciętnie 161 000 zł). Wszystkie przytoczone dane dotyczą cen ofertowych na wtórnym rynku nieruchomości.

- reklama -

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Dragados zadomowił się w Raciborzu-Brzeziu

Siedziba firmy Dragados – wykonawcy zbiornika Racibórz Dolny – nie tylko przyciąga wzrok przechodniów, ale także bezrobotnych, którzy przy budowie zbiornika chcieliby znaleźć pracę.

M. Lenk o śmieciach: dziękuję, przepraszam i proszę

Każda rewolucja wymaga ofiar. Śmieciowa również. Wielu mieszkańców Raciborza zaczyna powątpiewać w sens segregacji odpadów. Powód? Sytuacja wokół odbioru odpadów, która nastała wraz z wejściem w życie nowych przepisów.

XXI Memoriał: bombowe Lady Pank i bombowe fajerwerki [WIDEO]

Koncert grupy Lady Pank ściągnął na OSiR tłumy, jakich dawno w Raciborzu nie widziano. Sędziwi muzycy zagrali świetny koncert. Po wszystkim publiczność skandowała "dziękujemy"! XXI Memoriał: Lady Pank i fajerwerki – wideo.
——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

 1. Mieszkania w Raciborzu to dobra inewstycja. Jako, że to małe miasto, ale z dość dużą populacją studencką, opłaca się je tutaj kupować i przystosowywać pod wynajem. Dla porównania mieszkanie we Wrocławiu kosztuje ok. 200 tysięcy za 30 metrów kwadratowych.

 2. Bolek

  Hm, nie będę spierał się z fachowcem, ale z Raciborza kto może spier…. Liczba studentów jeszcze jako tako stoi w miejscu, ale to dlatego, że nie ma już chyba żadnych wymagań w przyjęciach… Jak dla mnie ryzyko, ale ja tylko laik głupi co wszystko na chłopski rozum bierze 🙂

 3. hehehe

  Postęp w demokratycznej wolnej Polsce jest …..widoczny , młodych stać jedynie na ….strychy ![img]upload/small_0Zdjęcia-0047.jpg[/img][img]upload/small_0Zdjęcia-0045.jpg[/img]

 4. mm

  W Raciborzu opłaca się kupić mieszkanie wyłącznie dla siebie.
  Czyli dla pracujących w miescie lub przechodzących na emerytury.

 5. olka

  Ja wynajmuję mieszkanie w czasie roku szkolnego, w wakacje wlascicielka wynajmuje to mieszkanie pracującym sezonowo z pobliskich wiosek. CO miesiac wpada jej do kieszeni prawie 1000 zł. Chyba w takim razie warto wynajmować w Raciborzu, co?

 6. trochę odkopuję temat, ale może ktoś jeszcze mi pomoże w kwestii zakupu mieszkań w Raciborzu. planuję w tym roku kupić mieszkanie w mieście, chciałbym skorzystać z pomocy jakiegoś biura nieruchomości, bo mam wrażenie, że daje większą gwarancję niż prywatna osoba. tylko proszę – polećcie jakiegoś pośrednika. na razie na swojej liście mam tylko http://www.dom-ex.pl/

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here