Dragados zadomowił się w Raciborzu-Brzeziu

Siedziba firmy Dragados – wykonawcy zbiornika Racibórz Dolny – nie tylko przyciąga wzrok przechodniów, ale także bezrobotnych, którzy przy budowie zbiornika chcieliby znaleźć pracę.Od kilku miesięcy wiadomo, która firma zajmie się budową zbiornika Racibórz Dolny. Najkorzystniejszą ofertą okazała się oferta hiszpańskiego Dragadosa, która opiewa na kwotę 939 mln zł. Firma rozpoczęła już pierwsze prace. W Brzeziu wybudowano także siedzibę firmy. W tym piętrowym budynku zapadać będą najważniejsze decyzje w sprawie zbiornika. Szacuje się, że w tutejszych biurach pracować będzie około 90 inżynierów oraz pracowników biurowych.

- reklama -

Chociaż siedziba firmy Dragados znajduje się w Brzeziu, to mieszkańcy nie mają się czego obawiać. Ciężki sprzęt przez cały czas będzie trzymany na terenie budowy.
Wiadomość o tym, że Dragados zadomowił się w Raciborzu szybko rozeszła się po mieście. Siedzibę firmy zaczęły odwiedzać osoby bezrobotne. Czy mają one szansę na zatrudnienie przy budowie zbiornika? – My korzystamy tylko i wyłącznie z usług podwykonawców. Na pewno nie będziemy przyjmować miejscowych na teren budowy. Jeśli będziemy prowadzić jakąkolwiek rekrutację to tylko na stanowiska biurowe. Jednak kiedy budowaliśmy autostradę A1 to wiele mieszkańców tamtych miejscowości znalazło pracę właśnie u podwykonawców, więc szanse na zatrudnienie są – dowiedzieliśmy się w siedzibie firmy Dragados w Raciborzu.

Zbiornik Racibórz Dolny jest kluczowym obiektem dla ochrony przeciwpowodziowej Odry i należy do największych inwestycji hydrotechnicznych w Polsce. Jego budowa sfinansowana zostanie ze środków Banku Rozwoju Rady Europy, Banku Światowego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze środków Programu dla Odry. Na wykonanie zadania firma Dragados ma dokładnie 48 miesięcy.

/Paulina Krupińska/
——————————————————————————————————————–
Artykuł zaczerpnięto z GazetaInformator.pl nr 144

Polecamy również inne artykuły z regionu na portalu regionalnym www.GazetaInformator.pl
——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. opanujcie sie ludzie… maja budowac zbiornik, to chyba wazniejsze niz to ze jakis „blaszany szeregowiec” przez kilka – a niechby i zawsze! – bedzie szpecil wioske

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here