Ścianka wspinaczkowa w wodociągowej wieży ciśnień?

Nie dojdzie raczej do skutku planowana od dawna budowa ścianki wspinaczkowej w Arenie Rafako. Magistrat wraz ze stowarzyszeniem wspinaczkowym zastanawiają się nad innymi lokalizacjami. Jeną z nich jest raciborski ZWiK.

 

- reklama -

Pierwotnie planowano ściankę do wspinaczki usytuować na jednej ze ścian wewnątrz Areny Rafako. Prace nad projektem były mocno zaawansowane, niestety, na koniec okazało się, iż konstrukcja hali została wykonana w takiej technologii, że nie utrzyma ścianki. Konieczne byłoby dodatkowe wzmocnienie konstrukcji, a to okazało się zbyt kosztowne.

 

Prezydent Lenk wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia wspinaczkowego zastanawiają się więc nad inną lokalizacją. Wspinacze są mocno zainteresowani zwłaszcza wieżą ciśnień na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. – Jest ona wyłączona z eksploatacji, więc ściankę można by nawet wybudować wewnątrz obiektu – zapowiada prezydent zapewniając jednocześnie radnych miejskich, że niezależnie od lokalizacji nie zaniecha budowy ścianki. – Wychodzimy z założenia, że lepiej się przyłożyć i zrobić to dobrze, a nie w pośpiechu – podsumowuje.

 

Jak zapewnia Krzysztof Kubek, prezes ZWiK,  obiekt jest w dobrym stanie technicznym i nic nie stoi na przeszkodzie, by ścianka tam powstała.

 

Paweł Strzelczyk

 

fot. ZWiK Racibórz

 

 ———————————————-

 

zobacz także:

 

Raciborscy miłośnicy wspinaczki w Sokole

W sezonie organizują wyjazdy i wspinają się m.in. w Tatrach, Dolomitach czy górach Welebit. Zimą doskonalą swe umiejętności na sztucznej ściance. Raciborskie Stowarzyszenie Wspinaczkowe przygotowuje się do sezonu w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym "Sokół". Zobacz galerię zdjęć

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here