Piękny z przodu, szpetny z tyłu. Peerelowski design II LO

5

Odremontowany i piękny front, tył zaś nie dość że szpetny, to zagrażający bezpieczeństwu – tak wygląda gmach II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Wyszyńskiego. Czy to powrót do estetyki PRL-u, gdzie ładne bywały tylko fasady?

 

- reklama -

Na swoisty paradoks w wyglądzie prestiżowego raciborskiego liceum zwrócił uwagę radny Artur Wierzbicki podczas posiedzenia powiatowej komisji oświaty. – Jedna ze ścian sali gimnastycznej jest popękana mimo  że niedawno ją malowano, a plac wokół szkoły jest po prostu niebezpieczny – wyliczał radny PO po sygnałach otrzymanych ze strony mieszkańców. – Czy to jest jak w PRL-u, że malujemy tylko elewację albo sam przód budynku? – zwrócił się do wicestarosty Andrzeja Chroboczka, lecz ten nie był w stanie odpowiedzieć skąd wziął się taki stan rzeczy. Ocenę estetyki gmachu "Mickiewicza" pozostawiamy więc czytelnikom >>> zdjęcia.

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————–

 

zobacz także:

 

"Piętnastka" po liftingu w nowych kolorach. Ładnych?

Kończy się 1. etap termomodernizacji największej raciborskiej podstawówki, czyli SP15. Szkoła nabiera już rumieńców, czyli kolorów, które ożywią poszarzałą 30-letnią elewację. Na razie pomalowano jedną ścianę. 

 

 

Radny Wacławczyk alarmuje: Chcą wyciąć kilkaset drzew!

RZGW wystąpiło do magistratu o pozwolenie na wycinkę 400 drzew przy Odrze, od kładki do ujścia Ulgi. – W ten sposób mogą wyciąć nawet 600 drzew! To ogromna liczba – radny jest przerażony i chce wiedzieć, czyj to był pomysł.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

  1. ktoś

    Niech tak zostanie ,będzie co wspominać:)

  2. W sumie malowano też trawe na zielono. II LO to troche taki przykład takiej ideologii – na zewnatrz wszytsko pięknie, a od środka gnije. Zobaczcie sobie szatnie dla uczniów, korytarze na dole, salę gimnastyczną, siłownię – wszytsko stare i zniszczone.

  3. wicestarosta nie był w stanie odpowiedzieć
    dalszy komentarz zbędny

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here