Przystań dla kajaków w Parku Zamkowym jesienią 2014 roku

2

To pewne: w Raciborzu powstanie przystań dla kajaków. Władze ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawcy przedsięwzięcia, które ma się przyczynić do większego wykorzystania potencjału Odry w Raciborzu. Władze Raciborza ogłosiły przetarg na "Budowę przystani wodnej ze sceną na terenie modernizowanych Bulwarów Nadodrzańskich na odcinku od mostu Zamkowego do ul. Brzozowej w Raciborzu".  Przystań wodna wraz ze sceną będzie miała powierzchnię 650 m2.


Budowa przystani dla kajaków powinna zakończyć się 15 listopada 2014 roku.
Prace przy budowie przystani powinny zakończyć się 15 listopada 2014 roku. Pierwotnie przystań miała powstać przy śluzie w sąsiedztwie Rafako, jednakże z uwagi na planowane w tym rejonie prace przy budowie zbiornika Racibórz Dolny zrezygnowano z tamtej lokalizacji i zdecydowano się na budowę przystani w centrum miasta. Przedsięwzięcie ma zostać dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Budowa przystani kajakowej w Raciborzu wpisuje się w przyjęte w strategii rozwoju Raciborza zapisy o wykorzystaniu potencjału Odry. Polecamy również: M. Lenk: My się od Odry broń Boże nie zamierzamy odwracać.
- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

H2Ostróg: ulica Zamkowa będzie dwukierunkowa

Otwarcie aquaparku w Raciborzu wymusi zmianę rozwiązań komunikacyjnych w jego sąsiedztwie – ul. Zamkowa stanie się dwukierunkową. W. Krzyżek wyjaśnia, w jaki sposób będzie się łączyć ze skrzyżowaniem przy mechaniku.

M. Lenk: My się od Odry broń Boże nie zamierzamy odwracać

Prezydent Raciborza zabrał głos w powracającej debacie na temat budowy kanału Odra – Dunaj. Co M. Lenk sądzi o kanale, jak zapatruje się na gospodarcze wykorzystanie Odry w Raciborzu? Zachęcamy do lektury wywiadu.

M. Lenk o śmieciach: dziękuję, przepraszam i proszę

Każda rewolucja wymaga ofiar. Śmieciowa również. Wielu mieszkańców Raciborza zaczyna powątpiewać w sens segregacji odpadów. Powód? Sytuacja wokół odbioru odpadów, która nastała wraz z wejściem w życie nowych przepisów.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Mario

    A z przstani dla kajaków zostanie przystań dla pijaków.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here