Co dalej z dawnym przejściem granicznym w Pietraszynie?

0

Bezskuteczne okazały się kilkukrotne próby sprzedaży dawnego przejścia granicznego w Pietraszynie. Władze tną koszty, związane z utrzymaniem tego miejsca. Zrezygnowano już między innymi z ochrony tego miejsca przez stróża.

 

- reklama -

Gmina Krzanowice już od kilkunastu miesięcy stara się zbyć teren byłego przejścia granicznego Pietraszyn – Sudice. Na terenie o łącznej powierzchni ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się kilka budynków, w tym między innymi 6 garaży, budynek biurowy i sanitariaty. Gmina za cały ten teren chciała i nadal chce milion złotych. Niestety nie udało się go sprzedać, chociaż władze robiły co mogły by wypromować to miejsce. Były ogłoszenia w branżowych portalach internetowych, ulotki oraz ogłoszenia w prasie.

Co dalej z byłym przejściem granicznym? Do tej pory nie znalazł się inwestor zainteresowany kupnem tej nieruchomości. – Ograniczamy koszty, związane z utrzymaniem tego obiektu. Już teraz zrezygnowaliśmy z usług stróża. Teraz obiekt ochraniany jest przez firmę zewnętrzną. Jeśli przejścia nie uda się sprzedać przed zimą to także nie planujemy ogrzewania znajdujących się tam budynków – tłumaczy burmistrz Krzanowic, Manfred Abrahamczyk.

/Paulina Krupińska/

 

 

———————————————————————–

Polecamy również:

 

Rolnicy i mieszkańcy gminy Krzanowice dziękowali za plony

Towarzyszyliśmy gospodarzom z gminy Krzanowice w ich dorocznym święcie. Tym razem zorganizowano je w Pietraszynie (zobacz zdjęcia>>). Było jak nakazuje tradycja: z mszą, wieńcami, bochnem chleba i dobrym nastrojem.

Krzanowice,Nędza, Rudnik oszczędzą na wspólnym zakupie prądu

Niemalże 700 tys. zł zaoszczędzą trzy gminy z powiatu raciborskiego, które zdecydowały się na wspólny zakup energii elektrycznej. Samorządy podpatrzyły pomysł grupowego zakupu u sąsiadów z Głubczyc.

Krzanowice: ktoś podkłada gminie krowy

Dwie takie same sytuacje miały miejsce w ciągu roku w Krzanowicach. Władze gminy muszą ściągać ciężki sprzęt i płacić za coś, za co tak naprawdę powinni płacić nieodpowiedzialni mieszkańcy

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here