Szlakiem Sobieskiego z Raciborza do Rud

0

Na rowerach, konno i bryczkami – w niedzielne przedpołudnie grupa ochotników wyruszyła z dziedzińca Zamku Piastowskiego do Rud Raciborskich uczcić 330. rocznicę wjazdu króla Jana III Sobieskiego do Rud i na zamek w Raciborzu.

 

- reklama -

O godz. 9.00 uczestnicy przemarszu-przejazdu, jeźdźcy, bryczki i rowerzyści, w dwóch grupach wyruszyli z dziedzińca Zamku Piastowskiego. Następnie podążyli ulicami Zamkową i Morawską. Na wysokości kościoła św. Jana Chrzciciela włączyli się do ruchu na DW 919  w ciągu ul. Armii Krajowej, Rudzkiej i Gliwickiej. Przy dawnym folwarku (PGR) Markowice skręcili na teren Rezerwatu Łężczok. Wyjazd z Łężczoka nastąpił na wysokości Babic (droga do boiska Sparty Babice). Stąd – dalej DW 919 na trasie jest  Nędza. Koniec przemarszu-przejazdu zaplanowano przy starym opactwie przy ul. Cysterskiej.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————-

 

polecamy także:

 

Pokazy naukowe Kolorowa Chemia Ognia, Wielkie Ciśnienie w Małym Świecie oraz Wybuchające Arbuzy złożyły się na wielki Festiwal Nauki, który 21 września odbył się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here