Bezpłatne badania mammograficzne w Galerii Młyńskiej

0

16 Października w godz. od 9 do 17 będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań Mammograficznych w Galerii Młyńskiej.  Akcja dotyczy kobiet w wieku 50 – 69 lat, które nie przechodziły takich badań w ciągu ostatnich lat.

Badania mammograficzne, to kolejna akcja społeczna przygotowana przez Galerię Młyńską w Raciborzu. We wrześniu mieszkańcy naszego regionu mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku Osteoporozy.

- reklama -

Badania w kierunku Osteoporozy cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówi Bogdan Jasiewicz z Galerii Młyńskiej. Podczas tylko jednego dnia akcji, z bezpłatnych badań skorzystało ponad 270 mieszkańców, utwierdza nas w przekonaniu, że takie badania i konsultacje lekarskie są potrzebne. Dlatego też, 16 października zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które jest niezmiernie ważne we wczesnym wykrywaniu zmian nowotworowych.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Występuje częściej po menopauzie. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Obserwacja częstości zachorowań w poszczególnych grupach wiekowych wykazała, że znaczący wzrost występował w przedziale wiekowym od 50 do 69 roku życia.

Aby skorzystać z takich bezpłatnych badań wymagana jest rejestracja telefoniczna pod numerem 58 325 76 20 lub 58 325 76 21. Do rejestracji potrzebny jest tylko numer pesel. Badania są całkowicie bezbolesne i trwają około 5 minut. Każde badanie będzie konsultowane z lekarzami – specjalistami w rozpoznawaniu zmian nowotworowych.

Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji telefonicznej, ponieważ ze względu na czas trwania akcji ilość przeprowadzonych  badań jest ograniczona – dodaje Jasiewicz.

 

/ps/

 

 ——————————————–

 

zobacz także:

 

XIV Marsza Nadziei: pomyśl, jeśli nie o sobie, to o nich

Wkrótce XIV Marsz Nadziei. Mieszkańcy Raciborza i okolic przejdą ulicami miasta w geście solidarności z osobami dotkniętymi chorobami nowotworowymi. XIV Marsz Nadziei – szczegóły>>>

 

 

Bezpłatne badania dla ciężarnych mieszkanek powiatu

Od 1 października do 31 grudnia w raciborskim szpitalu wykonywane będą bezpłatne badania dla ciężarnych mieszkanek powiatu raciborskiego na oznaczenie antygenu cytomegalii i toksoplazmozy (TOXO CMV).

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here