Finał akcji kibiców „Wkręć się w nakrętki”. Pół tony kapsli

– Z satysfakcją możemy powiedzieć, iż cel udało się zrealizować – informują kibice AZS Rafako, którzy w pół roku pomogli zebrać 200 kg nakrętek dla Paulinki z Modzurowa. Fani siatkówki dziękują, ale dalej chcą zbierać nakrętki.

 

- reklama -

Choć akcja zbierania nakrętek dla poparzonej Paulinki już się zakończyła, "Zielona armia" ani myśli na tym poprzestawać. W mailu przesłanym do naszej redakcji już sygnalizują kolejną zbiórkę, tym razem mającą na celu pomoc dla Kuby. Poniżej pełna treść maila fanów siatkarskiej drużyny KS AZS Rafako:

 

Ta akcja pokazała jak wielu ludzi dobrej woli jest w Raciborzu i nie tylko. Bardzo motywujące jest to ile po drodze spotkaliśmy życzliwości i pomocy ze strony zwykłych ludzi. Mieliśmy wielki problem ze składowaniem wszystkich korków, które do nas przynosiliście-było ich naprawdę mnóstwo. Cieszy szczególnie to, że wkładając trochę wysiłku, RAZEM potrafimy zdziałać coś dobrego. Ks. Joachim Kroll zbiera korki dalej-tym razem celem jest wsparcie wewnętrznej fundacji w Klinice Leczenia Dzieci w Krakowie Prokocimiu. Jeśli chodzi o Paulinkę, była operowana 14 czerwca, jednak ks. Kroll zapewnia, że fundacja będzie jej towarzyszyć aż do pełnoletniości, gdyż dopiero wtedy można wykonać operacje twarzy (mikrochirurgia plastyczna).

 

Poza sporą liczbą raciborzan, do akcji włączyli się ludzie wydawałoby się nie związani z naszą lokalną społecznością. Musimy tu wymienić kibiców Victorii Wałbrzych oraz kibiców Górnika Wałbrzych(sekcja koszykówki). Pokazali wielkie serce i zaangażowanie, oraz „wkręcili” kolejne osoby, mianowicie: Sklepy VM Zawadzcy, Makro Polska w Szczawnie-Zdroju, Rada Wspólnoty Samorządowej "Podgórze" oraz inne osoby jak i zwykli Wałbrzyszanie.

 

Podziękowania należą się również raciborskim mediom, którym serdecznie dziękujemy za nagłośnienie naszej akcji. Na koniec kierujemy ogromne podziękowania dla wszystkich kibiców AZS-u, oraz reszty mieszkańców Raciborza za zaangażowanie się w akcję. Bez Was nie dalibyśmy rady.

 

Ostatnio usłyszeliśmy jednak o kolejnej akcji zbierania korków, dzięki której możemy pomóc lokalnie. Kubie z Raciborza w ramach akcji 9 ton nakrętek. Jako że pomaganie innym sprawia nam radość i zawsze chętnie popieramy takie akcje, postanowiliśmy przyłączyć się i do tej szlachetnej sprawy, aby pomóc naszemu małemu przyjacielowi z Raciborza. Wierzymy, że kiedyś spotkamy Kubę na hali podczas meczu AZS-u, i kolejny kibic zarazi się siatkówką.

 

O Akcji media już informowały, po wszelkie informacje odsyłamy na stronę na facebooku: https://www.facebook.com/9tonZakretek  gdzie znajdziemy również informacje o miejscach składowania nakrętek (naprawdę jest sporo takich punktów w Raciborzu). Zamiast więc przekazywać korki na nowy cel do Krakowa, chcemy wspomóc lokalną społeczność. Przekazujemy więc z III tury zbieranie około 300 kg korków na „9 ton zakrętek”. W naszej akcji zebraliśmy łącznie ponad 500 kg korków!!!

 

Również koordynator akcji pomocy Paulince, ks. Joachim Kroll podziękował nam wszystkim oraz skomentował naszą nową akcję: „Niestety wypadki i choroby będą ciągle ludziom towarzyszyć. Niech Wasza akcja trwa i bądźcie wsparciem szczególnie dla tych, którzy sami by sobie nie poradzili.

 

Wszystkim kibicom serdecznie dziękujemy! Niech szlachetna akcja kibiców obróci się na odczuwanie wspólnotowej radości na boiskach.” Jeszcze raz dziękując wszystkim dobrym ludziom, zapraszamy do zbierania nakrętek dla Kuby.

 

publ. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here