Goście z Iserlohnu podarowali przedszkolakom Ronnie

Jedenastoosobowa grupa nauczycieli z przedszkola w Iserlohnie w Niemczech spędziła w Raciborzu cztery dni. Przedszkole nawiązało współpracę z tutejszym Przedszkolem nr 24.  Zobacz zdjęcia z wizyty gości z Iserlohnu>>

Współpraca przedszkola z Iserlohnu z Przedszkolem nr 24 w Raciborzu nawiązała się spontanicznie. – Byłam z wizytą w tamtejszym przedszkolu i od razu pomyślałam o tym, że można byłoby zaprosić tych nauczycieli do nas. Przecież też mamy się czym pochwalić – tłumaczy radna i prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział w Raciborzu, Krystyna Klimaszewska. Wybór przedszkola, z którym współpraca mogłaby się udać, okazał się bardzo prosty, gdyż przedszkole z Niemiec także posiada oddziały integracyjne.

- reklama -

– Kontakt z panią dyrektor, Różą Burek nawiązaliśmy w styczniu tego roku. Otrzymaliśmy zaproszenie i chętnie z niego skorzystaliśmy, gdyż jest to dla nas okazja do wymiany doświadczeń. Pod swoją opieką mamy 84 dzieci i także mamy oddziały integracyjne. Być może to, czego nauczymy się tutaj przeniesiemy do nas – mówi Danuta Pokutta, zastępca dyrektora przedszkola w Iserlohnie.

 

Dyrektor P24 Róża Burek oraz Krystyna Klimaszewska zabrały gości z Iserlohnu
na koncert bluesowy w wykonaniu Marka Wojtowicza i Davida Price'a.

 

Goście od soboty mieli bardzo dużo czasu, aby obejrzeć miasto. Zwiedzili muzeum i wzięli udział w koncercie bluesowym, podczas którego wystąpili Marek Wojtowicz i David Price. – Mieliśmy także możliwość skosztowania kuchni polskiej. Pierogi bardzo wszystkim smakowały – opowiada Danuta Pokutta. W poniedziałek delegacja z Niemiec zawitała w mury Przedszkola nr 24. Goście mieli okazję obejrzeć jak przebiegają zajęcia w grupie sześciolatków, zajęcia w grupie specjalne oraz zajęcia metodą Integracji Sensorycznej. Sami chętnie pomagali dzieciom i uczestniczyli w zajęciach.

 

W poniedziałek goście z Iserlhonu  mieli okazję zobaczyć, jak prowadzone są
zajęcia w Przedszkolu nr 24 w Raciborzu. Zobacz więcej zdjęć z wizyty.

 

 

Delegacja nie przyjechała do Raciborza z pustymi rękami. Przedszkolakom podarowano Ronnie – maskotkę, która sprawiła wszystkim dużo radości i która na stałe umieszczona została w jednej z sal. Na ręce dyrektor przekazany został natomiast album o przedszkolu w Iserlohnie, w którym znalazło się także miejsce na zaproszenie. Tym razem to delegacja z Przedszkola nr 24 będzie miała okazję zobaczyć, jak pracuje się w Niemczech.

/Paulina Krupińska/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here