Jesienna zbiórka żywności w Raciborzu w najbliższy weekend

0

W piątek i sobotę odbędzie się kolejna już ogólnopolska jesienna zbiórka żywności. Dary będą zbierane w tysiącach sklepów w całej Polsce, również raciborzanie będą mieli okazję wesprzeć akcję.

Zgromadzona żywność trafi między innymi do szkół, świetlic, domów dziecka, towarzystw przyjaciół dzieci oraz stowarzyszeń pomagających dzieciom i młodzieży. Organizatorzy akcji apelują, by do specjalnie oznaczonych koszy wkładać produkty o długim terminie przydatności. Produkty, z których można przygotować posiłki dla najmłodszych – olej, cukier, ryż, makaron, dżemy, soki, konserwy czy gotowe dania.

- reklama -

Na terenie Raciborza akcją będzie odbywała się w marketach przy ulicy Reymonta, Opawskiej oraz Słowackiego (piątek od 9.00 do 17.00, sobota od 9.00 do 14.00). Staną tam specjalne kosze, do których będzie można wkładać produkty. Przy koszach dyżurować będą wolontariusze z raciborskich szkół. Żywność trafi między innymi do podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Człowieka "Tęcza", do Centrum Matki z Dzieckiem "Maja" oraz do domu dla bezdomnych "Arka".

 

/Paulina Krupińska/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here