Racibórz nieruchomości:przetarg na nowo, bo zmienił się plan

7

Starostwo i urząd miasta nie dogadały się – podczas gdy jedni przymierzali się do sprzedaży nieruchomości przy ul. Łąkowej, drudzy zmienili jej plan zagospodarowania przestrzennego. Procedury trzeba powtórzyć.

Wszystko wskazuje na to, że niezabudowana nieruchomość na Łąkowej nie tak prędko zostanie sprzedana. Wszystkiemu winna zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego Raciborza, która sprawiła, że dotychczasowa oferta na sprzedaż nieruchomości stała się nieaktualna.

Przed wystawieniem nieruchomości na sprzedać starostwo wykosiło porastające działkę krzaki.
Przypomnijmy, pierwotnie nieruchomość została wyceniona na 4 mln zł. W przypadku skutecznej sprzedaży, 25 proc. kwoty miało wpłynął du budżetu powiatu raciborskiego. Zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego dopuściła możliwość wprowadzenia w tym miejscu zabudowy mieszkaniowej (z usługami na parterze). Ta zmiana sprawia, że na nowo trzeba przeprowadzić procedurę rzeczoznawczą i przetargową. Jeśli z powodu zmiany działka straciła na wartości, wówczas powiat raciborski, w imieniu Skarbu Państwa, będzie musiał wystąpić do gminy o pokrycie różnicy. Zdaniem starosty Adama Hajduka tak się jednak nie stanie. – Nabywca będzie miał większe możliwości inwestycyjne. Moim zdaniem to nie zmniejszyło wartości działki – mówi starosta i dodaje, że władze powiatu chcą jeszcze w tym roku zakończyć stosowne procedury i być sprzedać nieruchomość.

Obecna zwłoka w sprzedaży działki wynika z nieuwagi starostwa. – Na pewno referat dał ogłoszenie później, niż uprawomocnił się nowy plan zagospodarowania przestrzennego, a u nas w referacie nie śledzili tego – mówi starosta i dodaje, że potencjalni nabywcy już interesowali się nieruchomością przy Łąkowej.

- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Nazwy na paragonach fiskalnych – nowe zasady

Z dniem 1 października zaczyna obowiązywać przepis, zgodnie z którym sprzedawca musi na paragonie używać nazwy jednoznacznie identyfikującej sprzedawany towar lub usługę.  To zmiana, która daje klientowi pełne prawo do sprawdzenia tego co kupił i w jakiej…

PUP: We wrześniu bezrobocie minimalnie mniejsze

Pod koniec września w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 2930 osób w tym 1845 kobiet. W porównaniu do sierpnia liczba bezrobotnych zmalała o 29 osób. W tym okresie zgłoszono i pozyskano 238 ofert pracy.

Ile zapłacimy za mieszkanie w Raciborzu?

142 000 zł – tyle wynosi średnia cena mieszkania w Raciborzu. Za metr kwadratowy zapłacimy średnio 2281 zł. Przedstawiamy szczegółowe informacje na temat cen tutejszych mieszkań. Racibórz nieruchomości – analiza>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

7 KOMENTARZE

 1. ciekawe czy znajdzie sie jaki odwazy (glupi?) zeby zbudowac w tym opustoszalym miescie mieszkania…

 2. male miasto, maly powiat, jedni nie wiedza co robia drudzy>>>to
  jak to musi wygladac w duzych miastach? w skali kraju???? panstwo w
  panstwie w panstwie

 3. aspat

  Akurat o dziwo mieszkania jakoś się sprzedaja, To dziwne w tym mieście, nowe drogie mieszkania ciagle mają wziecie. z tego co wiem w TBSach nie ma wolnych mieiszakan – ida na pniu

 4. wykupują …
  Z Niemiec przede wszystkim . Tam za jakieś dwa POkolenia miasta, ulice i … kamienice będą ,,islamskie,, [czytaj :tureckie].
  Angelo „jak żyć, jak tam żyć, …” ?

 5. myślę, że mieszkanie w Raciborzu to dobra inwestycja. nie powiedziałbym, że trzeba być głupim, żeby je tu budować.

 6. kkk

  Wielkie ryzysko: ulica długa, wejście od pl. wolnosci… miejsce przy rozwidleniu dlugiej i szopena – do dzisiaj stoja tam niewykupione mieszkania… dobrych kilka lat…

 7. bolo

  Lokalizacja zaj*** więc może ktoś zaryzykuje.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here