Miasto Racibórz, Rafako i Ensol zawarły porozumienie

3

W Raciborzu powstanie Platforma Innowacji Energooszczędnych. Porozumienie w tej sprawie zawarły władze miasta, firmy z branży oraz PWSZ w Raciborzu. Platforma Innowacji Energooszczędnych w Raciborzu>>>

Miasto Racibórz, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, RAFAKO S.A., Energetyka Solarna Ensol, Geosystem, Alumast S.A., Viessmann –  to inicjatorzy utworzenia Platformy Innowacji Energooszczędnych. Spotkanie, na którym podpisano list intencyjny odbyło się 2 października br. w urzędzie miasta w Raciborzu.

Zgodnie z treścią listu intencyjnego misją Platformy Innowacji Energooszczędnych będzie:
– wspólna realizacja przedsięwzięć badawczych, edukacyjnych, biznesowych i medialnych oraz integracja branży, jej dalszy rozwój, reprezentacja na rynkach zagranicznych,
– inicjatywa wdrożeniowa polegająca na wspieraniu możliwości zastosowania badań w praktyce, poprzez bezpośrednie kontakty przedstawicieli świata nauki, w tym studentów, z konkretnymi przedsiębiorcami,
– promocja ziemi raciborskiej jako obszaru rozwoju i zastosowania powyższych technologii.


Podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia Platformy Innowacji Energooszczędnych.
Na zdjęciu od lewej: Mirosław Lenk, Krzysztof Burek, Jerzy Cibis, Marek Bednarz, Michał Szepelawy, Roman Majnusz, Zbigniew Szkopek.

- reklama -

Przy jej realizacji partnerzy kierować się będą zasadami: propagowania osiągnięć własnych i partnerów, współudziału we wspólnych przedsięwzięciach promocyjnych o zasięgu krajowym i zagranicznym; podejmowania, na podstawie odrębnych porozumień wspólnych projektów badawczych  i wdrożeniowych, a także podejmowania działań o charakterze rynkowym; współpracy przy opracowywaniu oraz realizacji projektów dofinansowanych ze środków krajowych oraz zagranicznych, w tym środków Unii Europejskiej; wsparcia w zakresie działań o charakterze transgranicznym, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy między samorządem Miasta Racibórz a jego partnerami na terenie Republiki Czeskiej oraz innymi mogącymi być w przyszłości przedmiotem wspólnego zainteresowania stron.
Platforma Innowacji Energooszczędnych ma za zadanie integrować środowiska naukowo-badawcze, samorządowe, gospodarcze i finansowe. Ma formę otwartą, co oznacza, że jej członkami mogą zostać kolejne podmioty. Partnerami grupy będą również instytucje finansowe – banki.

– To ogromne możliwości we wspólnym aplikowaniu po środki unijne, które sprzyjają  rozwojowi miasta, zatrudnieniu i poprawie bytu mieszkańców. To również duży krok w rozwój edukacji. Współpracujące ze sobą podmioty będą miały większy wachlarz możliwości wymiany informacji, dotyczącej tworzenia nowych kierunków studiów, możliwości odbywania praktyk studenckich, zatrudniania wykwalifikowanej kadry i prowadzeniu badań naukowych. To z kolei może skutkować wprowadzaniem na rynek nowatorskich produktów – tłumaczy Mirosław Lenk,  prezydent Raciborza.

Pod listem intencyjnym podpisy złożyli Mirosław Lenk – Prezydent Miasta Racibórz, dr hab. prof. nadzw. Michał Szepelawy  – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Krzysztof Burek – Wiceprezes Zarządu RAFAKO SA, Roman Majnusz –  Prezes Zarządu Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o, Bartłomiej Świderek – Menadżer ds. Rozwoju Geosystem Burek, Kotyza s.c., Zbigniew Szkopek – Prezes Zarządu Alumast S.A., Marek Bednarz – Dyrektor Viessmann Sp. z o.o.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Trwają negocjacje w sprawie udziału Alstom w projekcie Opole

Pomimo upływu terminu 30 września, orientacyjnie określonego przez strony listu intencyjnego jako termin na ustalenie warunków przystąpienia Alstom do Projektu, negocjacje w tej sprawie nadal trwają – informuje Rafako w komunikacie.

Prezydenckie Tournee zaczyna się w Brzeziu

Prezydent Mirosław Lenk wyrusza w trasę po dzielnicach miasta, aby spotkać się z mieszkańcami, omówić plany budżetowe na 2014 rok oraz sprawy bieżące miasta. Sprawdź, kiedy prezydent odwiedzi twoją dzielnicę>>>

O wycince 600 drzew nad Odrą w TVP Katowice [WIDEO]

Nie milkną echa planowanej przez RZGW i władze miasta Racibórz wycinki kilkuset drzew wzdłuż Odry w Raciborzu. Sprawą zainteresowały się m.in. gazeta wyborcza i TVP. Zobacz, co obrońcy drzew powiedzieli TVP Katowice.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. ???

    Urząd miasta może tak wchodzić w układy z prywatnym biznesem?

  2. Nareszczie ktoś wpadł i zrealizował ten pomysł. To była wielka strata potencjału mieć taki zakład w mieście i nie wykorzystywać tego.

  3. ???

    To są prywatne zakłady, mogą między sobą kooperować podpisywać jakieś listy ale , co tu miasto ma do tego ? Pieniądze z UE będą pompować w prywtny biznes?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here