SMS Racibórz najlepszy na Śląsku w lekkiej atletyce

0

Lekkoatleci ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wygrali Śląską Ligę Młodzików. Finałowe zawody odbyły się w Sosnowcu w dniach 5-6 października. Raciborzanie zdystansowali m.in. ekipy z Sosnowca i Bytomia.

 

- reklama -

 

 

 

Po trzech rzutach ligi, uczniowie ZSOMS Racibórz i jednocześnie zawodnicy MKS SMS Victorii prowadzili zaledwie jednym punktem przewagi nad ekipą z Sosnowca. W decydującej rozgrywce podopieczni Joanny Skalik i Piotra Morki nie pozostawili złudzeń, kto jest najlepszy na Śląsku w tej kategorii wiekowej.W złotej drużynie startowali: Natalia Węglarz, Anna Szyjka, Damian Fica, Patryk Sochiera, Kamil Kalinowski, Ilona Grygiel, Zuzanna Cycoń, Szymon Dziuba, Michał Kampik, Jakub Ostrowski, Kacper Haręzga, Kamil Świdergoł, Marcin Przybyła, Kamil Kalus, Wiktoria Podolak, Karolina Bornita, Sonia Maksymowicz, Krzysztof Wolnik, Krzysztof Turski, Kacper Przedziński, Dawid Dudar, Natalia Duksa, Maja Ostrowska, Samuel Brożek i Wiktoria Wachowska.

Zgodnie z regulaminem ligi, rezultaty poszczególnych zawodników, były przeliczane na punkty według odpowiednich tabel. Wyniki 15 najlepszych zawodników były sumowane i stanowiły o miejscu drużyny. Ostatecznie po czterech rzutach ligi, SMS Racibórz wyprzedził o 75 puktów Sosnowiec i o ponad 300 "oczek" drużynę z Bytomia. Równolegle z zawodami młodzików przeprowadzo Mistrzostwa Województwa Śląskiego w wielobojach. W siedmioboju z bardzo dobrej strony zaprezentowały się przedstawicielki raciborskiej SMS. Anna Nowacka zajęła drugie, a Daria Zalewska trzecie miejsce (obie zawodniczki trenuje Karol Szynol) w rywalizacji juniorek. Nowacka uzyskała 3565 pkt, a Zalewska 3275.

 

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here