Zmiany w rozkładzie jazdy PKS

0

Od poniedziałku 14 października wprowadzone zostają zmiany w kursowaniu autobusów na liniach pomiędzy Raciborzem, Wodzisławiem i Chałupkami, jeżdżących przez gminy powiatu wodzisławskiego.

Na linii nr 1 z Wodzisławia Śląskiego do Raciborza przez Syrynię, Lubomię, Pszów d.a. autobus odjeżdżający o godzinie 14:35 będzie kursował także przez przystanek Lubomia Las, przez co przyjazd do Raciborza opóźni się o 5 min. Na tej linii odwołane zostają z kolei kursy o godz. 13:20 i 16:45. Zostają one przeniesione na linię nr 4.

- reklama -

 

Na linii nr 2 z Wodzisław Śl. w kierunku Chałupek autobus z godz. 14:30 będzie rozpoczynać kurs o 10 minut później, czyli o godz. 14:40.

 

Również autobusy z Chałupek do Wodzisławia Śl. (linia nr 3), kursujące dotąd o godz. 15:30 i 16:30 będą odjeżdżać o 10 min później. Będą one zatem wyruszały odpowiednio o 15:40 i 16:40.

 

Największe zmiany nastąpią na linii nr 4. Autobus z Wodzisławia Śl. do Raciborza przez Gorzyce i Buków z godziny 6:15 będzie kursować dodatkowo przez Syrynię, w związku z czym przyjazd do Raciborza opóźni się o 5 min. Z kolei autobus z Raciborza do Wodzisławia Śl. przez Gorzyce, który do tej pory kursował o 8:20, będzie rozpoczynał bieg nie z Raciborza, ale z Bluszczowa o 9:05. Pięć minut wcześniej (tj. o 8:35) odjeżdżać będzie też autobus z Wodzisławia Śl. do Raciborza przez Gorzyce i Buków, kursujący do tej pory o godzinie 8:40. Ponadto będzie on kursować dodatkowo przez Syrynię.

 

Na tej linii odwołany zostaje kurs o 14.15 z Raciborza do Wodzisławia Śl. przez Buków i Gorzyce, a kurs z godz. 14:20 z Wodzisławia Śl. w kierunku Raciborza będzie kończył jazdę w Bukowie. Ponadto kurs o 15:30 z Wodzisławia Śl. do Raciborza przez Gorzyce i Buków będzie przejeżdżał zmienioną trasą przez Syrynię.

 

Dodatkowo w dni robocze wprowadzony zostanie kurs autobusu z Raciborza do Wodzisławia Śl. przez Lubomię, Syrynię, Buków i Gorzyce o godz. 13:40 (w miejsce zlikwidowanego autobusu linii nr 1 z godz. 13:20). Ponadto w dni nauki szkolnej dołożone zostały kursy o 15:10 z Bukowa do Wodzisławia Śl. przez Gorzyce oraz o 16:45 z Raciborza w kierunku Wodzisław Śl. przez Lubomię, Syrynię, Buków i Gorzyce.

 

Na linii nr 5 odwołane zostają dwa kursy w soboty, tj. z godz. 8:40 z Wodzisławia Śl. do Olzy przez Rogów i Czyżowice oraz z godz. 9:17 z Olzy do Wodzisławia Śl. Na tej linii jednak dołożone zostały kursy w dni nauki szkolnej o godzinie 7:37 z przystanku Gorzyce szkoła do Wodzisławia Śl. przez Rogów, Czyżowice i Wodzisław Śl. Radlińska oraz o 8:40 z Wodzisławia Śl. do Bluszczowa przez Czyżowice i Rogów.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here