RAFAKO preferuje Alstom jako podwykonawcę w Opolu

0

Rafako zawarło niezwykle istotne porozumienia dotyczące budowy bloków energetycznych w Opolu – regulują one kwestie udziału Alstomu w inwestycji, a także relacji finansowych pomiędzy wykonawcami i bankiem PKO BP.

Alstom Power został dopisany do listy preferowanych przez Generalnego Wykonawcę bloków energetycznych w Opolu (konsorcjum Rafako – Polimex-Mostostal, Mostostal Warszawa) podwykonawców. Aneks do umowy sankcjonuje udział Alstom Power w opolskiej inwestycji jako dostawcy wyspy kotłowej i generalnego projektanta.

Ponadto konsorcjum z Rafako jako liderem porozumiało się w sprawie wypłaty drugiej raty zaliczki przez zamawiającego (PGE) – nastąpi to po przedstawieniu inwestorowi stosownych gwarancji. Służyć temu ma kolejne porozumienie, które konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa zawarło z Alstomem, PGE i bankiem PKO BP. – Przedmiotem umowy jest określenie katalogu wszystkich dokumentów oraz katalogu czynności prawnych lub faktycznych w relacji pomiędzy Zamawiającym, Generalnym Wykonawcą, Alstom a Bankiem, obejmujących między innymi zasady finansowe, warunki rozliczeń i zabezpieczenia płatności, których zawarcie lub dokonanie stanowi warunek konieczny, ale nie wyłączny wsparcia przez Bank realizacji Projektu – podały w komunikatach bieżących z 12 października br. Polimex i Rafako.

- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Rafako: Jeden chiński kooperant w Jaworznie zamiast dwóch

Rafako i China Power Engineering Consulting Group Corporation (CPECC) są gotowe na realizację kontraktu na budowę bloku w Jaworznie z pominięciem innej chińskiej spółki NCPE – podało Rafako w komunikacie.

Zmarła Bożena Kawałko, była wiceprezes Rafako

4 października zmarła Bożena Kawałko, wieloletni dyrektor finansowy Rafako S.A., ostatnio członek zarządu i dyrektor ELWO S.A. w Pszczynie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 11 października w Kuźni Raciborskiej.

Miasto Racibórz, Rafako i Ensol zawarły porozumienie

W Raciborzu powstanie Platforma Innowacji Energooszczędnych. Porozumienie w tej sprawie zawarły władze miasta, firmy z branży oraz PWSZ w Raciborzu. Platforma Innowacji Energooszczędnych w Raciborzu>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here