Po remoncie nie zaparkujesz na Wileńskiej i Warszawskiej

5

Na wyremontowanych ulicach Warszawskiej i Wileńskiej będzie obowiązywał zakaz parkowania. Kierowcy będą musieli pomieścić się na nowym parkingu przy Lwowskiej, który powstanie… osiem miesięcy po zakończeniu remontu ulic. Od 7 maja trwają prace przy remoncie ulic Warszawskiej i Wileńskiej w Raciborzu. Nieopodal prowadzona jest kolejna inwestycja – budowa parkingu pomiędzy ulicami Lwowską, Opawską i Ogrodową. Okazuje się, że obie inwestycje są ze sobą ściśle powiązane – remont Wileńskiej i Warszawskiej zakłada budowę ścieżek rowerowych po obu stronach jezdni, co pociągnie za sobą, gdy remont dobiegnie końca, wprowadzenie zakazu parkowania na wyremontowanych ulicach.


Prace przy budowie parkingu przebiegają intensywnie, o czym najlepiej wiedzą mieszkańcy pobliskich bloków (zdjęcia wykonano w czasie przerwy). Budowa parkingu pomiędzy ulicami: Lwowską, Opawską i Ogrodową w Raciborzu – zdjęcia>>>
Remont ulic Warszawskiej i Wileńskiej rozpoczął się 7 maja i powinien zakończyć się 31 października. Koszt inwestycji to 990 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma SKANSKA. Z kolei za budowę parkingu pomiędzy ulicami Lwowską, Opawską i Ogrodową odpowiada Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Arkadiusza Kühna z Krzyżanowic. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia to 450 tys. zł (brutto). Przedsiębiorstwo z Krzyżanowic powinno zakończyć prace przy budowie parkingu do końca czerwca 2014 roku.

- reklama -

Prace przy remoncie ulic Warszawkiej i Wileńskiej w Raciborzu powinny zakończyć się 31 października br.

/Wojciech Żołneczko/ 
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Mieszkańcy Brzezia wylali na prezydenta kubeł zimnej wody

Brzeskie otwarcie prezydenckiego tournee po dzielnicach Raciborza nie należało do najłatwiejszych. Mieszkańcy Brzezia narzekali na brak przystanków autobusowych, chodników dla pieszych i chociażby jednego placu zabaw dla dzieci…

10 miejsc, w których najtrudniej zaparkować

Kierowcy w Raciborzu borykają się z brakiem miejsc parkingowych. Nie tylko na osiedlach, ale także przy drogach, urzędach, szkołach i innych instytucjach użytku publicznego. Zobacz 10 miejsc, w których najtrudniej zaparkować.

Szalet w Parku Roth: wkrótce powstanie dokumentacja

Pytania radnych o szalet w Parku Roth padły na podatny grunt i wykiełkowały… Urzędnicy poważnie podeszli do problemu – najpierw ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji "posadowienia szaletu".

 

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. na pole bitwy pod sedanem trzy armie pruskie zjawily sie o tej samej godzinie i zniszczyly francuzow. u nas synchronizacja budowy parking i remontu ulicy prowadzona jest z bledem +/- pol roku… nic tylko gratulowac

 2. Lenk

  Trochę rzetelności w informacji. Parking będzie gotowy za trzy tygodnie.

 3. a ...

  plac zwany „długo SZA…” ?
  stoi nie efektywnie wykorzystany …

 4. [b]@Lenk[/b], rozmawiałem z pracownikami PRD z Krzyżanowic. Powiedzieli, że skończą przed terminem, ale „wszystko zależy od tego, jaka będzie zima”. Nie byłem więc świadomy, że termin wykonania inwestycji ulegnie aż tak wielkiemu skróceniu (a że ulegnie skróceniu pisałem w artykule: [url=http://www.raciborz.com.pl/art31986.html]http://www.raciborz.com.pl/art31986.html[/url]). Osobną sprawą są założenia inwestycji, które dają wykonawcy tak długi okres na jej zakończenie. W chwili ogłaszania przetargu i wyboru wykonawcy nie było przecież wiadomo, że przyszły wykonawca aż tak szybko uwinie się z robotą. Tak więc mogłozdarzyć się tak, że wykonawca będzie pracował do ostatniego dnia – tak jak ma to miejsce w przypadku wielu innych inwestycji (vide przebudowa ulicy Kasprowicza i – na co się zanosi – remont ulic Wileńskiej i Warszawskiej).

 5. aha

  Ciekawe gdzie będą teraz parkować mieszkańcy bloków na Warszawskiej… Nie każdego stać na garaż. Ale Lenk ma to gdzieś, bo on przecież ma swoją willę na Ocicach i wyje**e na wszytskich wokół.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here