Koncert premierowy raciborskiego zespołu THE GATE [WIDEO]

0

Gratka dla raciborskich rock'n'rollowców – już w sobotę na Końcu Świata wystąpi nowy raciborskich zespół The Gate. –  Nasze inspiracje artystyczne są szerokie jak uśmiech Julii Roberts – mówią muzycy.
W najbliższą sobotę Przystanek Kulturalny Koniec Świata wypełnią rock'n'rollowe i progresywne brzmienia, których źródeł będzie nowa raciborska kapela – The Gate. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp wolny!

- reklama -

The Gate – raciborska grupa grająca rock'n'rolla  i rock'a progresywnego. Zespół powstał w październiku 2012 roku.

Zespół został założony w październiku 2012 roku, kiedy spotkaliśmy się na pierwszej wspólnej próbie, czyli na trzy miesiące przed planowanym Końcem Świata. Ponieważ "czasu było niewiele", byliśmy zmuszeni do szybkiego określenia swojego kierunku muzycznego. Mimo tego, że Koniec Świata został przełożony na termin bliżej nieokreślony, postanowiliśmy kontynuować swoją działalność. Styl pojawił się szybko, z uwagi na fakt, że wszyscy kochamy rocka progresywnego. Grupę tworzą cztery różne charaktery, cztery różne zbiory doświadczeń nie tylko muzycznych, sięgających również teatru oraz sztuk wizualnych. Mamy ambitne podejście do tworzenia, zarówno pod względem brzmieniowym, tekstowym, jak i kompozycyjnym; jest to mieszanka rock'n'rolla i rock'a progesywnego, pojawiają się elementy jazzu, bluesa i muzyki klasycznej. Nasze inspiracje artystyczne są szerokie jak uśmiech Julii Roberts, toteż nie będziemy się na ten temat rozpisywać (bo ileż można pisać o Queen, Pink Floyd, Rush, Yes, Max'ie Richter'rze czy Bobby'm McFerrin'nie…). Jesteśmy poważnie uzależnieni od wysokiej temperatury w muzyce i kawy (często zastanawiamy się czy jedno ma związek z drugim).

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Raciborska kapela walczy o występ na festiwalu LuxFest 2013

Mowa o zespole The Gate, który wystartował w eliminacjach plebiscytu "Nasze Miasto Gra". Nagrodą główną jest występ podczas LuxFest Festiwal, który odbędzie się 16 listopada w poznańskiej Arenie.

Kabaret pod Wyrwigroszem bawił w RCK

Zapewniającym zawsze ubaw skeczem z rodziną Kresowiaków i popem rozpoczął swój występ w Raciborskim Centrum Kultury Kabaret pod Wyrwigroszem. Maurycy i spółka to kolejny kabaret, który bawił raciborzan w RCK.

Barbie, Tyczka, Pisarz i inni na deskach MDK

"Prawo do posiadania przyjaciół" to tytuł przedstawienia o perypetiach i nie zawsze szczęśliwych wyborach młodych ludzi powoli wchodzących w dorosłe życie. Premiera odbyła się w piątek w Młodzieżowym Domu Kultury.
——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here