NFZ: jest dodatkowe 79 mln dla śląskich szpitali

Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał dla śląskiego oddziału 79 mln zł. Zostaną przeznaczone przede wszystkim na procedury ratujące życie. To dobra nowina dla raciborskiego szpitala, który boryka się z długami z tytułu nadwykonań.

Centrala Funduszu rozdzieli 640 mln z tzw. funduszu rezerwowego. – W czasach kiedy szefem NFZ był Jacek Paszkiewicz, większość tych pieniędzy trafiało na Mazowsze. Inne oddziały, m.in śląski, otrzymywały nieporównywalnie mniej lub zgoła nic. Tym razem pieniądze przydzielono proporcjonalnie do liczby ubezpieczonych oraz liczby świadczeń wysokospecjalistycznych kosztujących powyżej 15 tys. zł wykonywanych w poszczególnych oddziałach Funduszu – donosi internetowy serwis katowickiej "Wyborczej".

- reklama -

 

/ps/

 

 ————————————————–

 

zobacz także:

 

Szpital przygotowuje się do zmiany pokoleniowej lekarzy

– To był ostatni moment na zmianę pokoleniową personelu lekarskiego – twierdzi dyrekcja szpitala w odniesieniu do wieku zatrudnionych tam lekarzy. Aby w przyszłości było komu tam pracować, lecznica szkoli 21 młodych medyków.

 

 

Szpital przestanie przyjmować pacjentów?

– Czy szpital zakłada pod koniec roku zablokować przyjęcia, skoro wyczerpują się środki z kontraktów NFZ? – zainteresował się radny Władysław Gumieniak. Jak się okazuje, na niektórych szpitalnych oddziałach jest to możliwe.

 

 

Dyrektor szpitala rozważa sądzenie się z NFZ

– Jeżeli Fundusz nie znajdzie środków by zapłacić za nadwykonania, po raz pierwszy będziemy musieli wystąpić do sądu o ich wypłatę – ostrzega dyr. Ryszard Rudnik w odniesieniu do impasu w renegocjacjach kontraktów z NFZ.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Co to znaczy „z tytułu nadwykonań’? To znaczy, że szpital przyjął więcej pacjentów, niż mógł? A co miał z nimi zrobić? Zostawić ich na bruku?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here