Kuźnia Raciborska: seniorzy rozpoczęli nowy rok akademicki

0

21 seniorów z miasta i gminy Kuźnia Raciborska zostało studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Żacy są już po oficjalnej inauguracji roku akademickiego. Uniwersytet Trzeciego Wieku Kuźnia Raciborska – zdjęcia>>> W dniu 5 listopada 2013r. w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz inauguracja roku akademickiego 2013/2014. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Miasta Rita Serafin, Zastępca Burmistrza Bogusław Wojtanowicz, Sekretarz Dominik Klimanek wraz z małżonką, Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek, Ksiądz Proboszcz Andrzej Pyttlik, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ireneusz Wojcieski oraz wielu innych znamienitych gości takich jak Prezeska Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu Pani Czesława Kordyaczny oraz Zespół Pieśni i Tańca „Seniorzy- Strzecha” z Raciborza.

- reklama -
Uroczystość otworzył Dyrektor MOKSIR-u Michał Fita witając wszystkich zacnych gości a w szczególności wstępujących do grona społeczności akademickiej 21 studentów z miasta i gminy Kuźnia Raciborska. Zebrani goście wysłuchali krótkich przemówień Burmistrza Miasta Rity Serafin, Posła Henryka Siedlaczka oraz Proboszcza Andrzeja Pyttlika. Koordynator UTW Celina Nowakowska podziękowała Pani Helenie Bąkała – pomysłodawczyni oddolnej inicjatywy jaką jest założenie w Kuźni Raciborskiej Uniwersytetu III Wieku.
Wszystkie osoby które złożyły wcześniej ankiety rekrutacyjne do UTW otrzymały listy gratulacyjne. A wystąpienie Prezeski ŚUTW z Raciborza Pani Czesławy Kordyaczny było zachęceniem dla pięciu kolejnych osób, które na koniec wypisały ankiety studenta UTW. Całość imprezy uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca „Seniorzy Strzecha” który zatańczył dwa tańce w kolorowych i barwnych strojach. Niniejszym rok akademicki 2013/2014 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej został zainaugurowany!

publ. /żet/
——————————————————————————————————————–  
Polecamy również:

Siemens Finance chce 147 tys. zł za spłatę długów szpitala

Raciborski szpital słono zapłaci za spłatę swoich zobowiązań. Wyłoniona w przetargu firma wyceniła usługę na 147 tys. zł. Podlegające spłacie zobowiązania szpitala przekraczają 2,5 mln zł. Szpital będzie spłacał wierzyciela przez 21 miesięcy.

Racibórz Ostróg: rodzina wyrzucona na bruk [WIDEO]

Samosąd na Ostrogu? Matka czwórki dzieci wyrzucona na bruk. Po powrocie z pracy zauważyła, że rzeczy rzeczy osobiste jej rodziny zostały wyrzucone z mieszkania, które wynajmowała, na dwór. Rodzina została bez dachu nad głową.

Apel o ochronę śląskiego dziedzictwa kulturowego

– Na naszych oczach w ruinę obracają się setki pałaców, kamienic, zabytków industrialnych chociaż wiele z nich przetrwało okres PRL – informuje Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i zachęca do podpisania apelu.

——————————————————————————————————————–  

 

Zobacz więcej na portalu regionalnym GazetaInformator.pl
Czytaj ostatni numer GazetaInformator.pl nr 149>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here