Czy można żyć bez wartości? Racibórz łaknie kina ambitnego

Ogromne zainteresowanie filmem "Cristiada" dowodzi, że raciborzanie łakną kina niebanalnego. Dlatego cykl KINO WARTOŚCI będzie kontynuowany. Polecamy kolejny film "Lourdes", którego twórcy zadają pytania fundamentalne…

Po co nam wartości? Takie pytanie stawiają sobie czasem ludzie zaniepokojeni stanem świata, w którym żyjemy. Można je zastąpić pytaniem innym, nieco retorycznym: CZY  MOŻNA  ŻYĆ  BEZ  WARTOŚCI? Niepokój w nich zawarty wynika z obserwacji, po których można dojść do wniosku, że Polacy korzystając z dobrodziejstwa wolności i idąc śladem innych europejskich społeczeństw zapominają powoli o  tym, co najważniejsze: o prawach i regułach według których starały się żyć poprzednie pokolenia.


- reklama -

Czy chodzi o religię i Dekalog? Niekoniecznie i nie tylko. To, co dla chrześcijanina zawarte jest w przykazaniu „Szanuj bliźniego swego!”, niewierzący znajdzie w maksymie „Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe!” Natomiast obserwujemy, że jedyną „wartością” współczesnego świata jest wolność absolutna, czyli swoboda działania według własnego widzimisię, bez oglądania się na innych. Bardzo dobrze opisuje to popularna zasada „Róbta co chceta!”


14 listopada w Kinie Przemko (Racibórz, ul. Londzina 38) w ramach Kina Wartości" odbędzie się pokaz filmu "Lourdes" – zobacz zapowiedź filmu>>>

Wartości to coś, według czego się żyje, ale także – czego się broni! Może nie jest tak źle, skoro na pokazach filmu „Cristiada” o obronie wiary w Boga do Kina „Przemko” przyszły w czerwcu tłumy! W ten sposób został zainaugurowany cykl KINA WARTOŚCI, bo  przecież sztuka filmowa, obok sensacji i komercji, wciąż dostarcza przykładów dzieł, w których porusza się najważniejsze problemy człowieka.

Za tydzień, 14 listopada o godz. 18.00, "Lourdes" (szczegóły), francusko-niemiecko-austriacka produkcja, której twórcy w oparciu o losy niepełnosprawnej kobiety stawiają pytanie: Jak żyć? Co Ty, on i ja sądzimy o wartościach. Czy pomagają nam, a może właśnie ograniczają swobodny rozwój człowieka? Oto jest pytanie!

publ. /żet/
——————————————————————————————————————–  
Polecamy również:

"Lourdes" 14 listopada w Kinie Przemko

33-letnia Christine cierpi na stwardnienie rozsiane. Ma sparaliżowane kończyny i może poruszać tylko głową. Choroba nie pozbawiła jej jednak ironicznego dystansu do świata oraz pogody ducha. Przykuta do wózka inwalidzkiego, nie ma wielu możliwości podróżowania, udaje więc osobę wierzącą, by zabierano ją na kościelne wycieczki, gdyż tylko wtedy ma zapewnioną właściwą opiekę.

Promocja almanachu z ks. J. Szymikiem i A. Babuchowskim

Andrzej Babuchowski, Vladimir Krivanek oraz ks. Jerzy Szymik będą gośćmi specjalnymi spotkania promocyjnego Almanachu Prowincjonalnego. "Czarno na Białym w literaturze i obrazach" – szczegóły>>>

 

——————————————————————————————————————–  

 

Zobacz więcej na portalu regionalnym GazetaInformator.pl
Czytaj ostatni numer GazetaInformator.pl nr 149>>

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Znowu widzę tu propagandę ze strony dziennikarza I to chyba drugi raz tego samego – żet. Dlaczego zostało założone, że kino o tematyce religijnej, etc. to kino „niebanalne”. To jest zwykła manipulacja czytelnikiem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here