Ugoda Rafako i Alstomu: Rafako otrzymało 23 mln euro

0

Budowa elektrowni w Opolu jeszcze nie wystartowała, a jedna z największych firm budowlanych w kraju już dzięki niej zarabia. Międzynarodowy koncern Alstom zapłacił właśnie pierwsza część kwoty ugody – donosi serwis Forsal.pl.

 

- reklama -

– Warunki ugody są realizowane przez Alstom, w tym także pierwsza płatność, która z tej ugody wynika – mówi Jacek Balcer, dyrektor komunikacji w Grupie PBG, do której należy Rafako. Wypłata 23 mln euro jest konsekwencją ugody zawartej w połowie października przez Rafako ze spółkami z grupy Alstom – czytamy w serwisie.

 

Rafako i spółki Alstom mają kilka wzajemnych roszczeń. W grudniu 2011 r. Alstom Power zażądał przekazania przez Rafako łącznej kwoty 135 mln zł na poczet kar umownych nałożonych przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna za nieterminowe wykonanie zamówienia. W maju 2012 r. o zapłatę 28,7 mln euro tytułem odszkodowania wystąpił Alstom Power Systems. Miesiąc później to Rafako złożyło w Sądzie Arbitrażowym Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu wezwanie na arbitraż przeciwko spółkom Alstom Power Systems GmbH oraz Alstom Power sp. z o.o. o zapłatę: 374 mln zł oraz 4,3 mln euro.

 

więcej czytaj w serwisie forsal.pl

 

/ps/

 

 ———————————————

 

patrz także:

 

Rafako rezygnuje ze współpracy z Chińczykami w Jaworznie

Rezygnacja ze współpracy z NCPE oraz CPECC to efekt rozbieżnych stanowisk na realizację kontraktu oraz niemożnością uzgodnienia ostatecznej treści umowy podwykonawczej pomiędzy spółką a CPECC – informuje Rafako.

 

 

Rafako najlepszym partnerem w biznesie w 2013 roku

Podczas gali w hotelu Hyatt w Warszawie magazyn Home&Market po raz 11 przyznał nagrody  Najlepszy Partner w Biznesie.  Rafako otrzymało nagrodę w kategorii Infrastruktura energetyczna za wysoką jakość świadczonych usług.

 

 

 

 

 ———————————————–

 

polecamy także:

  

 

Zobacz więcej na portalu regionalnym GazetaInformator.pl
Czytaj ostatni numer GazetaInformator.pl nr 149>>

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here