Zima zagraża życiu bezdomnych. Policja apeluje

6

Niskie temperatury stanowią śmiertelne zagrożenie dla bezdomnych. Widząc śpiących na przystankach, dworcach czy śmietnikach nie zwlekajmy – dzwońmy do odpowiednich służb. Racibórz – bezdomni – pomoc – szczegóły>>>

Pogarszające się warunki atmosferyczne oraz spodziewane znaczne spadki temperatury powietrza sprawiają mogą zagrać osobom bezdomnym, nieporadnym życiowo lub też incydentalnie znajdującym się w okolicznościach zagrażających ich życiu – wychłodzenie organizmu może prowadzić do zgonu. Raciborska policja apeluje do mieszkańców Raciborza i Powiatu Raciborskiego aby nie przechodzić obojętnie i bez reakcji na widok osoby śpiącej na przystanku autobusowym, dworcu, klatce schodowej, śmietniku, piwnicy.


Zima to okres szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. Polecamy również: Bezdomni koczują w namiotach, nie chcą pomocy [WIDEO].

- reklama -

– Ujawniając taką osobę należy niezwłocznie powiadomić Komendę Powiatową Policji w Raciborzu czy też inna instytucję państwową, która w ramach posiadanych kompetencji udzieli pomocy takiej osobie – informuje asp. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Kolejni poszukiwaniu przez raciborską policję [ZDJĘCIA]

Raciborska policja poszukuje czterech ukrywających się mieszkańców Raciborza. Za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Racibórz – poszukiwani – zdjęcia>>>

Feralne rondo na Słowackiego: kolejna kolizja

Kolejna kolizja na feralnym rondzie na skrzyżowaniu Matejki i Słowackiego. Seat zderzył się z toyotą. Racibórz Słowackiego – kolizja na feralnym rondzie – zdjęcia>>>

Siłownia na placu zabaw na Szczęśliwej? Prezydent jest "za"

Od kilku tygodni przy OSiR działa siłownia pod chmurką. Jej uruchomienie okazało się sporym sukcesem. Jest więc szansa, że tego typu przedsięwzięć będzie więcej. O następną prosi grupa młodych ludzi.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

 1. Kloaka

  hasło „selekcja naturalna” mówi to coś państwu?

 2. Roman

  Czyli ludzie dzwoncie na Policję, jak zobaczycie bezdomnego. Brawo Panie Mirku !!! Nareszcie przejrzysta informacja.

 3. tja

  I co policja z takim bezdomnym zrobi? Pobije i wyśle na ulicę. JUż my was znamy!

 4. Kazik

  Są przecież od bezpieczeństwa obywateli RP – to niech się nimi zajmują. i pamiętajcie panowie policjanci – na Wiejskiej nie przyjmują nietrzeźwych tzn, nie zostawiać ich pijanych pod drzwiami noclegowni.

 5. wtf

  Taki bezdomny sam sobie zaszkodził, a teraz ma jeszcze na nasz koszt żyć w noclegowni albo schronisku? Nigdy! Takie elementy powinno się eliminować ze społeczeństwa.

 6. ...

  Jest jeszcze izba przyjeć w szpitalu, tam się delikwenta przywozi ,robi WSZYSTKIE badania ,on śpi do rana, wstaje i na własne żądanie opuszcza placówkę.Normalny obywatel nigdy nie zostałby tak gruntownie przebadany w jednym dniu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here