W 2014 roku płatne parkowanie w centrum nie zniknie

8

403 miejsca postojowe mają w 2014 roku być objęte strefą płatnego parkowania. Magistrat szuka w firmy, która zajmie się obsługą strefy. Wygląda na to, że wbrew zapowiedziom prezydenta, płatne parkowanie w centrum nie zniknie.

W maju radny Michał Fita, gorący orędownik zniesienia strefy płatnego parkowania, oklaskami nagrodził zapowiedź prezydenta Lenka. Wygląda na to, że trochę się pośpieszył…
 
 —————————————————————-

Zniesienie strefy płatnego parkowania w centrum i zastąpienie jej strefą ograniczonego parkowania (taką jaka obowiązuje na ulicach Opawskiej i Batorego) zapowiadał prezydent Mirosław Lenk w maju br. roku. Choć jak wówczas twierdził, trochę się tego kroku obawia (sam określał go jako eksperyment), wyglądało na to, iż jest gotowy wyjść naprzeciw postulatom przeciwników płatnej strefy, głównie przedsiębiorcom prowadzącym wewnątrz niej interesy. Na próbę rozwiązanie takie wprowadzono na ul. Londzina, jednak jak się później okazało, nie spodobało się to okolicznym mieszkańcom.

- reklama -

 

W najgorszym przypadku strefa, gdzie za parkowanie trzeba płacić, miała zostać ograniczona do mniejszej liczby ulic. Tymczasem jednak chyba wpływy ze strefy okazały się zbyt łakomym kąskiem, by z nich zrezygnować nie tylko całkowicie, lecz chociażby częściowo (i tak np. w ubiegłym roku wynosiły one od 40,1 tys. zł w lutym – najmniej, do 55,2 tys. zł w sierpniu – najwięcej). W Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia ogłoszonego właśnie przetargu na obsługę strefy znajdujemy wykaz ulic gdzie parkowanie będzie płatne, który publikujemy poniżej:

1    Nowa      od ul. Mickiewicza do końca Pl.Długosza
2    Basztowa    od ul. Nowej do ul.Drzymały            
3    Browarna    (od ul. W.Polskiego do ul. Długiej) i (od ul.Długiej do ul.Chopina)    
4    Bankowa    od ul. Solnej do ul. Długiej
5    Chopina     od ul. Browanej do Placu Ofki    
6    Plac Ofki Piastówny od ul. Chopina do ul. Długiej        
7    Gimnazjalna od Pl. Ofki do ul.Długiej        
8    Plac Wolności od ul. W.Polskiego do ul.Długiej
9    Długa od Placu Ofki do Placu Wolności        
10    Odrzańska od ul.Reymonta do Rynku
11    Młyńska od ul. Szewskiej do przejścia dla pieszych ul.Młyńska    
12    Szewska     (od ul. Mickiewicza do ul. Młyńskiej) i (od ul.Zborowej do ul.Mickiewicza)
13    Zborowa    od ul.Piwnej do ul.Młyńskiej
14    Pocztowa    przed budynkiem Telekomunikacji Polskiej
15    Mickiewicza od ul. Pocztowej  ul. Nowej
16    Solna od ul. Nowej do ul. Bankowej    

 

Łącznie w podanych lokalizacjach przewidziano 403 miejsca parkingowe. Liczba ta nie uległa zmniejszeniu w stosunku do roku poprzedniego, nie można więc mówić by płatne parkowanie zostało choć w najmniejszym stopniu ograniczone. Czyżby zadecydował nieudany eksperyment na Londzina?

 

Podmioty zainteresowane świadczeniem tego typu usług na rzecz miasta mogą składać w magistracie oferty do godz. 11.45 dnia 28 listopada. Okres realizacji zamówienia przewidziano od 2 stycznia do końca 2014 roku.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————

 

zobacz także:

 

Śmiały eksperyment prezydenta. Koniec z opłatami za parking

Prezydent Lenk rozważa zniesienie strefy płatnego parkowania w centrum miasta. Zamiast opłat miałaby funkcjonować strefa czasowego parkowania. Zgodnie z założeniami eksperymentu, parkingowi znikną z ulic już w przyszłym roku.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

8 KOMENTARZE

 1. jak

  Cyt.: „Wygląda na to, że wbrew zapowiedziom prezydenta,….” i nosek jest już dłuższy o kolejne kłamstewko

 2. młody

  Obiecanki- cacanki, a głupiemu radość…Ile jeszcze kłamstwq polityków musimy wysłuchać, żeby odeslać ich na polityczną emeryturę ?

 3. tja

  No znów nas nabrał i naciągnął. Na stos z nim! jemu się wydaje, że ma do czynienia z bandą idiotów! Pokażmy mu, raciborzanie, że jest inaczej!

 4. Czemu żaden z radnych nawet się nie zająknie o niespełnionej obietnicy?

 5. obsługa parkingów jest potrzebna, przynajmniej można jeszcze zaparkować. Bywają dni gdy na ul. Odrzańskiej wieczorem nie ma gdzie zaparkować. Teraz gdy są parkingowi to jest rotacji i sklepy mają klientów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here