Zabawa podczas afrykańskiej nocki w bibliotece w Markowicach

0

Najstarsza grupa przedszkolaków z ZSP nr 1 w Raciborzu, 15 listopada uczestniczyła w swojej pierwszej nocnej przygodzie w progach Filii Biblioteki Publiczno-Szkolnej nr 10. Zobacz jak bawiły się dzieci>>

Tego wieczoru na spotkanie z „Nocką Afrykańską” przybyła grupa… zwierząt oraz mieszkańcy Czarnego Lądu. Za pomocą prezentacji multimedialnej dzieci przeniosły się na gorący kontynent poznać jego osobliwości. Poznały m.in. pustynię, step, sawannę, las tropikalny oraz bogaty i różnorodny świat zwierzęcy Afryki. Ośnieżone stoki Kilimandżaro wprowadziły dzieci w zdumienie. Niespożytą energię przedszkolaki wykorzystały w trakcie zabaw ruchowych z chustą Klanzy.

- reklama -

 

 
 

 

Część spotkania była poświęcona dzieciom Afryki. Zaprezentowane liczne zdjęcia przedstawiały różnorodność plemienną dzieci tego dużego kontynentu, których edukacja szkolna jest bardzo odmienna od tej jaką znają polskie dzieci. Na  twarzach maluchów można było zobaczyć zdziwienie, szczególnie gdy dowiedziały się, że klasy w Afryce liczą ponad 100 uczniów! Na spotkaniu nie zabrakło również zajęć plastycznych podczas, których dzieci wykonały krąg przyjaźni składający się z najmłodszych mieszkańców Afryki i Europy. Nockę zakończono literacko bajką z Afryki Zachodniej „Czapeczki kupca”.

/biblrac.pl/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here