Wrocław otwarty dla uczniów Gimnazjum Nr 5

15 listopada dwie grupy Czarnego Teatru wybrały się na dwudniowy wyjazd do Wrocławia. Głównym celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Kolacja dla głupca”.
Uczennice klas 1a, 2a, 2c, 3a i 3b z opiekunkami – panią Joanną Nowak, panią Elżbietą Preisner i panią Beatą Mróz – Kajstura – w piątek rano spotkały się na dworcu PKP. Choć podróż trwała trzy godziny, uśmiechy nie znikały z twarzy dziewcząt. W dobrych humorach dotarłyśmy do Wrocławia. Po rozlokowaniu w hostelu przyszedł czas na obiad i krótki spacer, a potem już tylko przygotowania do najważniejszego punktu wycieczki.
Kwadrans po 19-ej wyruszyłyśmy do Wrocławskiego Teatru Komedii, gdzie przez ponad dwie godziny cała grupa doskonale się bawiła, śledząc perypetie zamożnego wydawcy – Pawła Broszaka i tytułowego głupca – Franciszka Piniona. Ten pierwszy, wraz z kolegami, ma zwyczaj zapraszania na cotygodniową kolację osoby mniej inteligentnej niż reszta towarzystwa, po to, aby móc się naśmiewać z głupoty gościa. Tym razem jednak los postanowił zakpić z wydawcy, szykując mu szereg niespodzianek.

Spektakl „Kolacja dla głupca” powstał w oparciu o film Francisa Vebera „Kolacja dla palantów” z 1998 roku. Akcja filmu toczy się we Francji. W „Kolacji dla głupca” wyreżyserowanej przez Pawła Okońskiego, realia z paryskich zostały zmienione na wrocławskie.
Na scenie miałyśmy okazję obejrzeć wspomnianego już aktora i reżysera Pawła Okońskiego, Mirosława Kropielnickiego, Tomasza Lulka, Jerzego Mularczyka, Marzenę Oberkorn, Katarzynę Baraniecką i Mariana Czerskiego, którzy doskonale wykreowali swoich bohaterów, czemu dowiodły niekończące się owacje po występie. Spektakl miał również walory wychowawcze, był ogromną zachętą do wkładania wysiłku w pracę nad swoim zachowaniem i nad właściwymi relacjami z bliskimi.


W sobotnie przedpołudnie pożegnałyśmy Wrocław zwiedzaniem rynku i w dobrych humorach, choć nie bez żalu, że wycieczka dobiega końca, wsiadłyśmy do pociągu. Zorganizowana wycieczka była realizacją programu „Otwórz oczy- profilaktyka przez sztukę” realizowanego w naszej szkole z grupą uczniów biorących udział w zajęciach Czarnego Teatru.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here