Ciężarówki pędzą Brzeską na złamanie karku

5

Mieszkańcy ul. Brzeskiej w Raciborzu proszą o interwencję. Powód? Kierowcy ciężarówek z pobliskiej budowy zbiornika Racibórz Dolny jeżdżą zbyt szybko. Mieszkańcy boją się o własne życie i drogę, która szybko zostanie zniszczona.

Budowa Zbiornika Przeciwpowodziowego Racibórz Dolny daje się we znaki mieszkańcom ul. Brzeskiej w Raciborzu. Ulicą każdego dnia pędzą wyładowane materiałami budowlanymi samochody ciężarowe. Mieszkańcy obawiają się o własne bezpieczeństwo oraz stan drogi, która ich zdaniem szybko zostanie zdewastowana.
Problem poruszył na wtorkowej (26.11.13) Sesji Rady Powiatu Raciborskiego radny Leon Fiołka. Starosta Adam Hajduk zapowiedział, że poprosi komendanta raciborskiej policji o skierowanie na Brzeską patroli drogówki, co powinno rozwiązać problem przekraczania prędkości przez kierowców ciężarówek. Co do obaw o dewastację drogi, starostwo zamierza nakręcić film, na którym zostanie udokumentowany stan Brzeskiej przed remontem, tak aby w przyszłości można było wystąpić do wykonawcy zbiornika (hiszpański Dragados) z żądaniem naprawy uszkodzonej drogi.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również: 

- reklama -

Dragados zadomowił się w Raciborzu-Brzeziu

Siedziba firmy Dragados – wykonawcy zbiornika Racibórz Dolny – nie tylko przyciąga wzrok przechodniów, ale także bezrobotnych, którzy przy budowie zbiornika chcieliby znaleźć pracę.

Rząd dzieli kasę na "schetynówki". Jakie drogi czeka remont?

Rada Ministrów szuka oszczędności, dlatego w przyszłym roku tylko 4 drogi w powiecie raciborskim zostaną przebudowane jako tzw. "schetynówki", m. in. ul. Mariańska w Raciborzu – szczegóły>>>

Budowę zbiornika Racibórz Dolny obejrzysz z wieży widokowej

Specjalna wieża widokowa, z której będzie można przyglądać się budowie zbiornika Racibórz Dolny – to pomysł władz powiatu na usunięcie z placu budowy potencjalnych gapiów.  – Pomysł jest kupiony – informuje starosta.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. dokładnie cieżarówki pedzą tam na złamanie karku. przy tej drodze jest przedszkole, nie zatrzymuja się jak ida rodzice z dziecmi.

 2. !!!

  Trzymamy starostę za słowo!

 3. ja

  Ul Nieboczowska juz zniszczyli calkowicie. wyjazd na Brzeska po mega dziurach pokonac moga tylko ciezarowki;/

 4. go

  policja to ma w d..pie , pokręcą sie parę dni i temat ucichnie

 5. ahaha

  A Fiołka się tak martwi, bo tam mieszka, tak? Gdyby nie mieszkał, to by miał w nosie, tak? Pewnie, że tak!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here